Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérmű csere mikor esedékes?

Vezérmű csere mikor esedékes?

Figyelt kérdés

Van egy Cayc motorkódú oktávia, 2011es, még eredeti vezérléssel.

A használati útmutató 210k km-t ír, lehet ezt komolyan venni, vagy előbb cseréljek? Jelenleg 145k van benne


2019. febr. 3. 22:25
 1/10 A kérdező kommentje:
2019. febr. 3. 22:25
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Hamarabb mindent érdemesebb pláne ha pörgetve is van .Olajat meg évszakonként cserélni .
2019. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Vezérműszíj cserét, nem csak a megtett kilométer határozza meg ! A megtett kilométert is és a beszereléstől számított időt is figyelni kell , azaz meg van adva , hogy egy Continentál vagy Gates, Dayco, stb. szíjat hány év után kell kicserélni , független attól , hogy "lefutotta-e " a megengedett kilométer futást.

Emlékezetem szerint, 5 évente cserélni kell a vezérmű szíjat akkor is ha nem futotta le a gyár által megengedett km.-t.

Szervizben, pontos infóval fognak ellátni ha bemész a munkafelvételissel beszélni.

2019. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, gondoltam énis, hogy hamarabb. Megkérdézem a szakinál jövőhéten. ment a zöld
2019. febr. 3. 23:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan: ennél a motornál 210e km/10év a csereperiódus. Független attól, hogy Gates, Dayco, Conti szíj van rajta, azok csereperiódusa pontosan megegyezik a gyáriéval (műszakilag a gyárival megegyező/jobb paraméterrel kell rendelkeznie).

Természetesen, ha úgy gondolod, nyugodtan cseréltess vezérlést, de akkor már vízpumpával együtt (egy javaslat: keress hozzá gyári vízpumpát, cseredarabos normális áron elérhető, vagyis a régit le kell adnod)

2019. febr. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

210 ezer???

Szent szr.


Pl egy, 1.8 dízel peug XUD motornál nincs egyszerűbb vezérlés, 24mm széles szíj, de próbálná valaki 210 ezernél kicserélni....


Ez is kb olyan lehet, mint a mostanában divatos 30 ezrenkénti olajcsere...

Tiszta olajkoksz belül a motor, de azért cseréljünk 30 ezrenként olajat, igaz, hogy az olajjáratok is már eltömődtek, de nem baj.

Sosem vesz a delikvens másik autót, ha jó neki sokáig.

2019. febr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miert kellene cserélni?

Ezeket alkatrészekben azért hagynak ezen kívül még.... Nem ugy vannak megcsinálva h 210 ezer oszt gatya.


Próbálta valaki? Én igen. 30 éves autón 17 éves szijkeszlet volt. Nem erdekelt max mrgadja magat.


Ha ezt írtak bele, nem véletlen. A mai szíjak kevlár erősítesuek.


Nyugodtan.


6# azért nem veszed figyelembe azt, hogy a 30 ezres periódus megkotesekkel van..

De tudom te autószerelő vagy kar vitatkozni. Mte már mindent lattal..

2019. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem hinnék ennek a táblázatnak.

Nekem CBD motoros kocsim van, gépkönyv szerint 90.000 a periódus

2019. febr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A CBD(A/B/C) motorkódú 2.0d VW motor vezérműszíj csereperiódusa 180e/210e km, évjárattól (alvázszámtól) függően. Üdv: egy VW márkaszervizes
2019. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Olajat meg évszakonként cserélni."

Na te se leszel már hülyébb.

2019. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!