Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég ekkora motor, ekkora...

Elég ekkora motor, ekkora autókba?

Figyelt kérdés

Nézegettem az új Peugeotokat. Nekem tetszenek,ha új autót vennék most, akkor eséllyes, hogy Peugeot lenne. Azon belül 2008 vagy 308 Sw

De ahogy lázom csak 1.2 illetve 1.4-es motorokkal van. Legalábbis benzinesekben. 80-110 le között kb.


Elég ekkora motor ezekhez a kasztnikhoz, nincsenek kicsit alulméretezve ?



2019. febr. 4. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

A 308 SW elvileg 1190 kg, a 2008 meg 1045kg.

Átlagos használatra bőven elég ekkora teljesítmény.

2019. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kocsim 1130 kg és 1.0 motor van benne. 115 LE. Manapság a hengerűrtartalmat turbóval kompenzálják.

Egyébként a kérdésre válaszolva, a saját tapasztalatom azt mutatja, hogy nem elég.

2019. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyiknél láttál 1,4-es motort, szerintem az már évek óta nincs a palettájukon.

A 82LE-s 1,2-es motor elég gyengécske, sok kompromisszummal használható.

A 2008-asnál érdemes az 1,2-es 110LE-s, a 308SW-nél pedig a 1,2-es 130LE-s motort választani. Mindkettő ugyanazon turbós motor, csak eltérő paraméterekkel. Ezekkel már nem lesz alulmotorizált egyik autó sem, és a fogyasztásuk is 6-7,5 liter között tartható, használattól függően.

2019. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 55 Le-s Zsigulival közlekedek immáron 4 éve, teljesen megfelel mindenhova, 110 km/h-s utazó sebességet simán tudja, annál több meg csak pályán kellene. Az előzéseket meg kell kétszer is gondolni, de a forgalom sebességét simán fel lehet vele venni.

Ezekre a mai 80 Le-s autók is kb. ugyan ez igaz, súly/Lóerő arányban ugyan ott vannak.

2019. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyed dizel motorral, az nem kicsi bele.
2019. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a motor teljesítménye kicsi.

Hanem a nyomatékgörbe rossz hozzá.

Pl a ceed 1.4. 109 pacival olyan "lusta" normál használat mellett, hogy a 75 lovas dízel g astrat ugyan olyan "feeling" vezetni.


Kellemetlen a porgos motor. Hangos, cserébe sokat fogyaszt, már ha menni is akarsz vele.


De amúgy elég.

Előzni nem úgy kell, hogy a motor éppen pörög 2500at mikor előzni akarsz 5.-ben.

Vissza 3 padlogaz es 120ig felmegy az hamar.

2019. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!