Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire ügyeljek hátsó lengéscsil...

Mire ügyeljek hátsó lengéscsillapító cseréjekor?

Figyelt kérdés

Skoda Octavia 1Z3 ('12-es), tehát a lenti videóban szereplő kocsihoz képest újabb generáció, de nincs nagy különbség.

Ez lesz az első alkalom, hogy magam cseréljem, korábban csak néztem, hogy a szerelő hogyan csinálja.

A nézés feltétele az volt, hogy közben nem kérdezek :-)


Ilyesmi(k)re gondolok, mint ami pl az autodoc videóban van "Mielőtt beszereli a lengéscsillapítót, 3-5 alkalommal nyomja össze":

[link]



2019. febr. 4. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az előtte összenyomás elméletben jó tanács tud lenni, gyakorlatban én eddig 3 autón cseréltem lengéscsillapítót (mondjuk azok Bilstein-ek voltak) és egyiken se tudtam összenyomni. Ha a 110 kilómmal ráfeküdtem, akkor szép lassan elkezdtek összenyomódni. Ha össze tudod nyomni, akkor nyomd, de ha nem akkor se lesz semmi baja.

Ha önzáró anyával van az alsó pontján rögzítve a lengéscsillapító, akkor azt érdemes újra kicserélni (sokan szerint nem is érdemes, hanem kötelező). Nem tudom hogy gyárilag adnak-e hozzá, a videóban a régit rakta vissza a fickó. Ha meg nem önzáró, akkor meg alátét+menetrögzítő.

2019. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A csavarokat érdemes grafitos zsírral megkenni, hogy legközelebb is kijöjjenek.
2019. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!