Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autók mikor lesznek...

Elektromos autók mikor lesznek elfogadható árban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pontosabban az érdekelne engem, hogy ugye most még eléggé gyerekcipőben jár az elektromos/hibrid autók. Aksit kell a legtöbben cserélni 2-3-4 éventa, ami legalább 1,5 millió forint ugye. Szóval évi 500 ezret is rá kell költeni ha 3 évente 1,5millió forintos aksit kell bele venni azt nézzük. Meg még a töltési hálózatok is elég fejletlenek. Pl. autópályák mentén nincs kiépülve töltők... Szóval, körülbelül szerintetek mikorra lesz hogy az elektromos autót megéri venni, és nem lesz ennyire "drága", relatív tudom. :) De pl. hogy 5 évente kelljen 1 milliót rákölteni maximum! Meg hogy több helyen lehessen tölteni! 2020? 2022? 2025? Vagy még később szerintetek?:( Mert akárhogy nézzük, a legtöbbet egy bmw-re kell költeni 10 év alatt átlagosan, 5 millió forintot. Évi 500 ezer ha azt nézzük. (első pár száz ezer km-en nyilván nem kell ennyit!:D). Elektromos autó meg huh. Ami nekem tetszik, az a TOYOTA CHR, jó 7 millió újonnan(2017-2018 autó), de még használtan is 5-6 millió.. :D

2019. febr. 5. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Rossz maga a kérdés feltevés is, mert nem kell 2-3-4 évente akkut cserélni ezekben. Vagyis ennek a költségével számolni teljesen felesleges.

Prius 2-esekben (2005-től gyártva) sem jellemző, hogy szükség lenne teljes akkucsomag cseréjére. Szerencsére ezekben még akár cellánként is cserélhető, akár a jelenleg futó CH-R-ekben is, de azok még nagyon az élettartamuk elején járnak.

A töltés már más tészta, de szerencsére egyre rohamosabban fejlődik a hálózat, szerintem 5-7 év múlva már jó lesz a lefedettség.

2019. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Aksit kell a legtöbben cserélni 2-3-4 éventa,"


No már innentől komolytalan a kedves kérdező, ugyanis nincs tisztában a valósággal, de azért folytatom.


"autópályák mentén nincs kiépülve töltők"


Nem is lesznek, amíg fél órás nagyságrend a legfeljebb 80%-ra való töltés ideje. Ennyit a mai ember nem hajlandó várni autópálya mellett.


"Mert akárhogy nézzük, a legtöbbet egy bmw-re kell költeni 10 év alatt átlagosan, 5 millió forintot."


Hűha, ez ám az élettapasztalat, micsoda pontosság.


"mikorra lesz hogy az elektromos autót megéri venni"


A kérdést sajnos csak önmagával lehet megválaszolni: akkor fogja megérni, ha nem lesz olcsóbb alternatíva. Mint pl a Norvégoknál. Ott sem ökobumm miatt nőtt a villanyarány, hanem a kedvezmények és az alternatívát sújtó adók miatt. Egyszerű gazdaság az egész. Hogy idehaza ez mikor következik be, az megjósolhatatlan.

2019. febr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!