Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az ACEA A1/B1...

Mi a különbség az ACEA A1/B1 és az ACEA A5/B5 jelölésű motorolajok között?

Figyelt kérdés
Van egy Ford Mondeo TDCi kocsim és olajat akarok benne cserélni. A kézikönyv azt írja, h olyan olajat vegyek ami megfelel az ACEA A1/B1 szabványnak. Ettől még beletehetek ACEA A5/B5-öt? Mert mindenhol csak ezt vagy az A3/B3-at találom hozzá.

2019. febr. 5. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
2019. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ford WSS-M2C913-B

Ez az ami a kézikönyv szerint nekem kell.

Ezt írja hozzá a link: 5W30-as viszkozitású, ILSAC GF-3, ACEA A1-98 és ACEA B1-98 szabványoknak is megfelelő olajat megkövetelő szabvány. A felsoroltakon túl az olajnak további, a Ford által meghatározott követelményeknek is meg kell felelnie.

Tehát akkor mehet bele az A5/B5?

Bocsánat, ha nagyon ostobának tűnök, de nem értek hozzá. :D

2019. febr. 5. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Szevasz!


A helyzet az, hogy olajhoz hozzászólni kritikus a dolog.

Vannak megszállottak, akik valamilyen olajat favorizálnak.

Vannak autótípusok, ahol "titkolják" az olajat, csak sajátot engednek, amelyek tulajdonságai nem publikusak igazán, nyilván emiatt csak szerviz cserélheti (nem kis pénzért)

Az én hozzáállásom:

Ismeretlen gyártó olaját (Tesco), légyen bármilyen jó jelzésekkel ellátva, nem teszek az autónkba (én cserélem szűrőstül, nem nagy ügy), Hyundai, Honda, Chevrolet).

Csere évente, de max. 10e km.

Nincsenek szélsőségesen forgatva, terhelve, normál használat.

Sok jó olaj van, én a MANNOLt használom, mindháromba jó, 5W-30-as.

Amit kinéztél magadnak, az jó lehet normál használat mellett.

2019. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!