Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan drágák a Lexusok?...

Miért olyan drágák a Lexusok? Miért nincsenek diesel hybrid autóik?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert a dízel hibrid értelmetlen. Ezért nem is nagyon van.

Miért drága? Mert egy kicsit jobb, megbízhatóbb mint az agyonhájpolt német prémiumok.

2019. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem drága, maximum neked.
2019. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért drágák, mert a Lexus a Toyota prémiummárkája, ennek megfelelő műszaki tartalommal és árképzéssel. Dízelhibridjük pedig azért nincs, mert a Toyotának nincs ilyen hajtáslánca, csak benzinmotorhoz fejlesztették a hibridhajtásukat.
2019. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
#2-esnél a pont.
2019. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nekem drágák? 12 millió a legputrenyákosabb CT benzines egérkamionja , amennyiért már egy VW Passatot full extrával, egy Mercedes C osztályt, egy Toyota Hilux, Auris Hybrid full extrával, aranyozott gázpedállal, egy Suzuki Grand vitara ugyanúgy full extrával stb.


Aztán ott vannak a SUV-jai, ugyanúgy benzinesek, 3.5 -ös benzin, annyi nyomatékot képes leadni ordítva (5000 rpm) mint a 2002-es Passat kombink 1800 rpm-n ami volt.320 nm.

Ezen kívül gondolom a szervizelése sem valami olcsó.

2019. febr. 7. 11:39
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg volna értelme a dízel hybridnek, ha plug-in és ha tud menni 50-100km-t városban.

Így az átlag munkábajárós embernek a dízelmotort be sem kell indítania, legfeljebb akkor, ha nagyobb távra megy, amikor pedig nincs ellenfele a dízelnek.

Jöhet a dízelfóbok negatívja, én elbírom :-)

2019. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Diesel hibrid autója összesen nem sok gyártónak van. Szerintem ugyanezt a kérdést kiírhatod BMW-re, Mercire, Audira, Volvora stb. stb.


Azzal is egyetértek, hogy inkább veszek egy full extrás kompakt kombit, mint egy ilyen prémium autót, de van akinek kell, hogy villoghasson.

2019. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ment a pacsi.

Igen, nem vagyok biztos benne, de talán a Volvó XC90nek lenne ilyen diesel+hybrid kocsija


Gondoljatok bele. Gödön laksz, felmész minden nap Pestre. Az országúton mész mint az állat, előzöl, kell a nyomaték.Egy dieselmotor ezt csinálja.Utána, beérkezel szeretett fővárosunkba, ahol dugó van .Na itt pedig elektromosan menne

Ez miért hülyeség?

2019. febr. 7. 12:05
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Legalább kicsit informálódnál, mielőtt hülyeségeket irkálsz. 9 milliótól elérhető a CT200h, és egy "alap" verzióban is sok minden jóság benne van, ami a Fosvágennél súlyos százezres extraként kérhető.
2019. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Az Audi Q7-ből van plugin hibrid 3.0 TDI-vel összekapcsolva, és amúgy nagyon jól működik a rendszer, tudom biztosan, mert egy ismerősömnek van aki meg is mutatta. De lényegtelen, ilyen sem sokáig lesz már.

A Lexusok túl vannak hype-olva, akárcsak a Toyoták. Nagyon büszkék az ólomnehéz, benzintemető hibridjeikre, csak nem tudom miért. Oké, hogy viszonylag megbízható, de ezenkivül a Lexusok semmit nem nyújtanak. Ergonómia nuku, beltéri minőség épp hogy elmegy, kényelem nuku, viszont hülye, logikátlan megoldás van benne bőven.

2019. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!