Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell kiejteni a MAN-t?

Hogy kell kiejteni a MAN-t?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nagyon hüje kérdés de összezavarodtam. Hallottam olyan aki "emáen"-nek ejti de szerintem csak simán mannak kell mondani.

2019. febr. 8. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az MAN dolgozói és a beszállítók akikkel együtt dolgozom eméen-nek mondják, de ugye ezek nemzetközi kapcsolatok. Sofőrök man-nak szokták mondani.
2019. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Hivatalosan emáen
2019. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
A helyes kiejtés "emáen", ugyanis ez egy betűszó, a Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg rövidítése. Angol nyelvterületen elterjedt még az előttem is emlegetett "eméjen" a saját kiejtésük szerint, itthon meg "man", mer' há' úgy is ki lehet mondani, attól meg ugyanúgy működik, hogy rosszul ejted.
2019. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg névből alakult mozaikszó. Mindkét megoldás helyes.

A Fiatot is lehet összeolvasva mondani (mint például Fiat, Fidesz stb.).

Az emáen olyan, mintha ef-i-a-t lenne a Fiat, ef-i-dé-e-esz a párt.

2019. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
eM-Á-eN
2019. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a hülye szót nem "j"-vel hanem "ly"-vel írjuk. először legalább a magyar szavakat tanuld meg helyesen írni és kimondani, aztán jöhet a többi....



Egyébként kérdésedre a válasz hivatalosan eM-Á-eN -nek mondjuk, még külföldi kamionosoktól is így hallottam annyi eltéréssel hogy angolosan ejtik tehát "eméjen", de volt olyan kamionos kollégám aki Lengyel származású é ő is"emáen"-nek mondja.

De vannak olyanok is akik úgy mondják ahogyan írva van tehát "man" Igaz ez nagyon ritka, de vannak ilyen emberek is.

2019. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Örök kérdés, a hivatalos verzió állítólag az "emáen". Ettől függetlenül mi mindig csak "mán"-ként említjük, sőt, egy barátom "man"-ként említi.
2019. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A #4-es adta a pontos választ.


amúgy nálunk "man", oszt jónapot.

2019. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Túl van bonyolítva!

egy német márkát hülyeség angolosan ejteni. Hiszen angolul a BMW-t, bíemdáblju-nak ejtik. Vagy a Budapestet bjúdapesztnek.

Hivatalosan emáennek monxják. Hiszen a man szó németül embert jelent. Valamint, már sokan írták, hogy ez egy mozaikszó.

itthon valóban mannak mondják sokan. Nincs vele semmi baj. Mindenki úgy ejti, ahogy akarja.

2019. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sosem értettem ezt a hülyeséget, alapból hogy jön az A ból Á? A DAF ot sem Dé Á Ef-nek mondod, ugyanúgy a MAN is csak simán man...
2019. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!