Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell dombon elindulni...

Hogy kell dombon elindulni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Most készülök jogsizni, és még nem nagyon van tapasztalatom, de előbb szeretném az elméleti részét letudni ezeknek a dolgoknak mielőtt elkezdek többet vezetni tanulni.


Szóval az autó amin tanulok, nincs rajta kézifék, hanem helyette csak egy gomb, rajta egy P betűvel (gondolom parking mode). Ráadásul magától fékez az autó amikor a kuplung le van nyomva, ami sokkal könnyebbé tenné a dombon való elindulást, de ahogy észrevettem nem mindig fog a fék magától ilyenkor. (És azt hallottam az itteni oktatók megkövetelik a kézifékes elindulást dombon a kezdőktől.)

Ráadásul sikerült lefulladnom is elsőnek, és még nem is rendes domb volt, hanem csak emelkedés..

Illetve olyan fura benyomni a gombot, gázt adni neki, majd a kuplungot felengedni, majd amikor indulna a kocsi, megkeresem az eldugott kicsike kis gombot ami feloldja a fékeket és elindulok.

Valószínű másik kocsin fogok vizsgázni, és nagyon idegen lesz akkor meg a kéziféket használni ha a gomboson gyakorlok.

Néztem módszereket, amikor kézifék nélkül is el lehet indulni, mondjuk úgy hogy a jobb lábad egyszerre a gázra és a fékre is rá teszed a lábad, majd a fékről leveszed amikor indulna a kocsi. (Sokak szerint ez nevetséges, helyette csak holdpont után tapossak rá a gázra és reménykedjek hogy nem fulladok le..)


Mit ajánlanátok egy nagyon kezdőnek? Próbálkozzak a gombbal? Vagy ha mégis ezzel a kocsival vizsgázom, akkor imádkozzak, hogy fogjon a fék magától? Nálunk nem azzal vizsgázunk akivel tanulunk, hanem kijelölnek egy ismeretlen hivatalos személyt.

Elég dombos helyen lakunk, szinte minden utcában vannak dombok. Mit ajánlatok?

Jöhetnek akár témán kívül is jó tippek kezdőknek.


(Például, elinduláskor mindig adjak kis gázt, vagy elég ha engedem a kuplungot és megindul a kocsi magától alapjáraton? Vagy mikor mi? Nem muszáj gázt adni?)



2019. febr. 10. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én időmben még nem volt gombos kézifék, csak a hagyományos, ami működött, így csak azt tudom elmondani. Szóval áll a kocsi az emelkedő előtt, vagy már rajta. Kézifék behúzva. Egyesbe teszed, kuplung benyomva. Finoman nyomod a gázt, engeded fel a kuplungot, az autó el akar indulni, de nem tud, mert a kézifék be van húzva. Ekkor 3 dolgot kell csinálnod egyszerre. Kuplung lassan fel (csúsztatás), gázt adsz ÉS lassan kiengeded a kéziféket. Ahogy megindul az autó, kuplung teljesen fel, fél gáz, kézifék teljesen ki. Kb ennyi.
2019. febr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az e-kézifék magától kiold, amikor elindulsz. Így sokkal könnyebb vele elindulni:

Felhúzod a gombot, aztán egy kicsivel nagyobb gázzal indulsz és amikor az elektronika érzi, hogy indulnál, akkor magától kiengedi a kéziféket.

Hagyományos kéziféknél, neked kell kiengedni a kart, ennyi a különbség.

De amúgy ezeket miért nem az oktatódtól kérdezed meg?

2019. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet jobb lenne autósiskolát váltani még most :)
2019. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiába vált iskolát. A kézifékes indulás alapvetés egy vizsgán.
2019. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem autós suliban tanulok vezetni. Az ország ahol én lakom, tanuló jogosítvánnyal vezethet egy olyan személy mellett akinek xy ideje van jogosítványa, vagyis váltja gyakorlatilag az oktatót.

Csak a családtag akivel vezetek sosem akar ráérni, így elkezdtem elméletben összerakni a dolgokat.

Hivatalos minimum óraszám nincs, de majd tervezezek órát venni forgalmi vizsga előtt a biztonság kedvéért.

2019. febr. 11. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!