Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? Esetleg a leírtak alapján szabályosan járok el? Ez így szabályos?

Figyelt kérdés

Nos Tavaly december 18.án eladtam az autómat viszont mivel külföldön voltam így január 21.én jelentettem le az okmányirodába ahol mint kiderült az akinek eladtam még nem íratta át. Nos ezzel az illetővel barátok vagyunk.


Viszont Január 22.én közölte velem hogy anyagi gondok miatt nem tudja átíratni a gépjárművet ,és így közös megegyezéssel még aznap visszavásároltam tőle az autómat, amiről írtunk egy rendes hivatalos adásvételit.


Viszont Én másnap január 23.án találtam az autómra egy korrekt vevőt aki már jövőhéten átszeretné íratni az autót,viszont mivel én 21.én leadtam egy adásvételit az elsőt amit írtunk még a decemberben az előző vevővel.


A kérdésem az lenne hogy ilyen esetben ha bemegyek az okmányirodába és bemutatom ezt a köztes adásvételit illetve az új adásvételit akkor a régi adásvételit tőrlik és bejegyzik az újat?


2019. jan. 27. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem törölnek semmit.Ki kell fizetni neki a napi biztosítási kockázati díjat addig a napig még nem köti meg a nevére a biztosítást.A nevére biztosítást kötni.Az vagyonszerzési illetéket és mindent ami a nevére íratáshoz még hozzá jön.Ha meg még te vissza vennéd a nevedre ,akkor a kockázati díj kivételévl neked is ki kell fizetned mindent,ha vissza veszed az autódat.

Az kell csinálni,hogy ő átíratja és ő adja el mint tulaj,mert így nem kell mind kettőtöknek fizetni az illetékeket.Szóval te nehogy visszaírasd a nevedre,mert te is fizetsz rendesen. Ez az ő ökörsége ,intézze el ahogy akarja,ha nem volt pénze banánra,de majomra tellett.

Ha palira akarod vetetni magad,akkor szállj be anyagilag az ő átíráshoz,mert még így is olcsóbb mintha visszaíratod a nevedre az autót.

2019. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első jól írja.

Egyébként gondolom kifizette amikor megvette, az már nonszensz, hogy kocsira van pénz, de átíratni nincs. Te leadtad az adásvételit (abba nem mennék bele, hogy tudtad az adásvételit aláírni, a pénzt átvenni, de lejelenteni az okmányirodában nem). Te megtetted amit kellett, védve vagy. Innentől oldja meg a te vevőd, meg a következő vevő egymás között.

Ne vegyél magadra jó pár 10.000 Ft-ot egy állítólagos haver miatt.

2019. jan. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól írják előtterm. Meg aztán tudod, üzletben nincs barátság.
2019. jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az új tulajdonossal akivel meglett írva a másik adásvételi holnap íratja át az autót a nevére és a másik adásvételi így semmissé válik.

Köszi

2019. jan. 28. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!