Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Márkaszerviz ad ki információt?

Márkaszerviz ad ki információt?

Figyelt kérdés
Alvázszám, motorszám, rendszám alapján kiadnak-e információt egy autó szervizes előéletéről? Ha igen csak személyesen anyagiak fejében, vagy akár telefonon is lekérdezhető?
2019. febr. 10. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Márkától függ, van olyan márkaszervíz, aki kiad minden apró részletet kérésre, ami birtokukban van, mások még azt sem hajlandók megmondani, hogy volt e valaha az autó náluk a márkaszervízben...
2019. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Škoda, ha ez számít.
2019. febr. 10. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben csak a tulajdonosnak adhatnak ki bármilyen információt, illetve a tulajdonos felhatalmazása alapján.

Gyakorlatban eltérőek a tapasztalatok. Van, ahol teljesen elzárkóznak előle, máshol kellő kapcsolat esetén meg lehet tudni infókat.

Viszont olyanról még nem hallottam, hogy telefonon keresztül, "vadidegennek" bediktálták volna az autó előéletét. Egyrészt erre kapacitásuk sincs, másrészt mi okból is tennék?

2019. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönőm neked is, jogos amit írtál. Mondjuk vásárlási céllal érdeklődnék egy autó iránt később valószínű ügyfelük lennék. Azt nem tudom melyik de elvileg márkaszervizben szervizeltetve volt eddig.
2019. febr. 10. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a VW-nél nem adtak.

Sőt konkrétan azt mondták, hogy csak a tulajdonosan és csak arra az időszakra adják ki, amikor az övé volt a kocsi.

2019. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Minden adatot le tudsz kérni egy kocsiról a weben. Persze a tulajdonosról, tulajdonosokról semmit. És ingyenes.
2019. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Az ügyfélkapus SZüf-re célzol azt ismerem :). Meglepő dolgok derülhetnek ki ott is csak a kötelező, ill egyéb szervizekről nem lehet infót megtudni.
2019. febr. 10. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Skodát nem ismerem. Más márkánál nekem nem adtak ki infót személyiségi jogok védelmére hivatkozva. Kizárólag csak akkortól adnak ki szerviztörténetet, amikortól az autó igazoltan a tulajdonomba került, előbbről nem. Ők látnak mindent persze, de nem adhatják ki.

SZÜF-fel sem mész sokra ebből a szempontból. Szerviztörténetet ott sem látsz. Pl hogy mit mikor mire cseréltek az autón, milyen sűrűn vitték olajcserére, ilyenek nincsenek fent.

A km óra álláas lekérdezés is csak relatív fiatal autóknál ér valamit. Valami 2013 óta van csak rögzíte. Tehát egy 10 éves autónál 4 éves koráig úgy tekergették, ahogy jólesett nekik.

Persze valahol mindent el kell kezdeni valahol, a semminél jobb.

2019. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi érdemes-e szerviznél próbálkozni autóvásárlás előtt, ezek szerint nem igazán. Nyilván a tulajnak érdeke lenne esetleges komolyabb kopó ,elöregedő alkatrészek cseréje esetén informálni ,viszont egy kereskedésbe leadott autónál már nem biztos,hogy foglalkozik vele valaki.Úgy meg még nehezebb lehet,ha céges, flottás autó volt.
2019. febr. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!