Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem találom a hátsó...

Miért nem találom a hátsó hangszórók negatív vezetékeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma vásároltam egy fejegységet,be is kötöttem hamar,mert az autómban iso csatlakozók vannak.

Viszont a hátsó két hangszóró negatív vezetékeit sehol sem találom.

Az autóban a két ISO csatlakozó mellett,még van egy három színű,széthúzható csatlakozó,ez gondolom az előző rádió CD mechanikájához kellett,de lehet,hogy nem tudom jól,esetleg abban a háromszínűben lehet a negatív vezeték? bár nem hiszem,hogy külön csatlakozóba tették volna.

A barna ISO csatlakozó két szélén vannak ugye a hátsó hangszorók,a felső + vezeték megvan,viszont az alatta lévő lyukakba nem futnak vezetékek.Esetleg találkozott már valaki ilyen problémával? Hol keressem azt a két negatív vezetéket?

(a mostani rádiómon USB/AUX bemenet van,CD nincs,az előző rádión volt CD,abba be volt dugva mindhárom csatlakozó)

Köszönöm a válaszokat.



2019. febr. 10. 23:13
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
Ha írsz típust talán valaki tud segíteni akinek olyan kocsija van.
2019. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
B5-ös Audi A4
2019. febr. 11. 01:10
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

A legbiztosabb egy Audi A4 (B5) facebook csoportban érdeklődni. Gugliztam kb 2 percet, az engem igazol de a 2 pozitív szálad elbizonytalanít.


Tehát ahogy nem bose-os A3 8p-ben van:

2 első megy a fejegységről, 2 hátsó pedig a gyári erősítőről. Nézd meg a gyári fejegységet, kell legyen rajta matrica. A 3. csatid 3 soros kellene legyen, az egyik felében 6 kiosztással. Kellene legyen a com, 4 hangszóró és egy kapcsolt szál.

A com a negatív, a kapcsolt az az erősítő bekapcsolója, a másik 4 pedig hangszórónként a pozitív. Ezek mind az erősítőre mennek.

2019. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
es ha a 3. csatiban vannak az erosito vezetekei,azokat hogyan tudnam rakotni a fejegysegre,hogyha csak ket csatlakozo nyilas van rajta?
2019. febr. 11. 10:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Hátul a kalaptartóban néztem a hangszorókat,egy hangszóróra egy csatlakozó megy,illetve kettő vezeték,lehet,hogy nem is lesz olyan egyszerű ezt bekötni?Gondolom gyári erősítőn vannak a hangszórók,kérdés,hogy ezt hogyan tudnám rákötni a fejegységemre :/
2019. febr. 11. 11:08
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Olvastam olyanról aki az utólagos fejegységből ráküldte az erősített kivezetést az erősítőre, de én nem vagyok az ilyenek híve.

Inkább rca dugasszal oldanám meg vagy ahogy csináltam, 4 csatornás erősítő, erről szólt a mélynyomó és a 2 hátsó.


De mielőtt bármit átalakítgatsz győződj meg hogy tényleg így van bekötve és keress rá guglin hogy milyen megoldások vannak (sok leírást találsz)

2019. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi,remélem valami összejön,de én is csak azt a megoldást látom,hogy rca kábelre rá kell kötnöm a hátsó erősítőt.
2019. febr. 11. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!