Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villognak?

Miért villognak?

Figyelt kérdés

Kettes Octaviám van gyári, ködlámpába épített, normál (21W-os) izzós nappali menetfénnyel.

Kora reggel és naplemente előtt gyakran villantanak rám, mikor tompított helyet csak menetfénnyel megyek. Miért?

Túl vakító az izzós DRL (mint egyes tunerjoska ledes DRL-ek)?

Vagy túl kevés megvilágításnak számít és nehezebben vagyok észre vehető?


Addig nem szoktam tompítottat kapcsolni, míg én legalább a vetített fényét nem látom, láthatóágra meg ott a DRL, tehát nem értem miért villognak rám egyesek.



2019. febr. 11. 10:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Inkább vakít az a baj.
2019. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"nincs pénzed még izzócserére sem"


Nem az izzócserére sajnálom a pénzt kiadni, hanem a felesleges dolgokra. Úgy vagyok vele, hogy a láthatóságot a DRL szolgálja a látást pedig a tompított. Így mindig csak azt használom, amelyiknek értelme van.

Viszont ha az derül ki, hogy láthatóság szempontból kevés a DRL és/vagy vakít, akkor nyilván hanyagolom.


Várom még azok válaszát, akik konkrétan meg tudják mondani (mert már láttak gyári Octaviást így közlekedni), hogy túl halvány vagy túl vakítós a DRL-je. Ha úgy tetszik, akkor a kérdés innentől átcsap közvéleménykutatásba. Lepontozni senkit nem fogok.:-)

2019. febr. 11. 13:50
 13/16 anonim ***** válasza:
Már leírták többen is, hogy nem elég rossz időben, szürkületben.
2019. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem elegendő...


Közelről lehet látnak vele téged de távolról nem!


Nekem öreg autóm van, nincs DRL, de napfényes időben én sem kapcsolom fel sokszor a tompítottat mert totál értelmetlen, DE rosszabb látási viszonyok között nem elég a DRL.


A legjobb amikor szürkületben, ködben azzal mennek és hátulról totál láthatatlanok!!!

2019. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elegendő a fénye, mert ismerem a típust. De roppant zavaró, hogy már mindenki felkapcsolt lámpával közlekedik (tompított), és akkor egyszer csak feltűnik a DRL-es szemből. Látszol, csak irritálja a szembejövőket.
2019. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Majatom ***** válasza:
Szerintem is az lehet, a gond, hogy vakít. Mert a tompítottal ellentétben, ez nem lefelé, hanem előrefelé világít, és szürkületkor az ember pupillája már jobban kitágul, mint nappal, és jobban zavarja a fény. Egyébként én is jártam, már úgy, hogy feltűnően sokan villogtak, és nem tudtam, hogy miért. Egyik haverom, mikor kocsival volt nálunk, megkértem, hogy cseréljünk, már autót, és menjünk egy pár kört, had nézzem meg a saját autómat kívülről.
2019. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!