Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban kinézett autót...

Németországban kinézett autót lábon hogyan lehet mostanában hazahozni?

Figyelt kérdés
P rendszám már nem játszik úgy tudom, állítólag ottani okmányiroda ad ideiglenes rendszámot amit itt kell leadni az itteni okmányirodában..
2019. febr. 11. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Átíratod kint, piros szélű német exportrendszámot kérsz rá, veszel hozzá biztosítást és szépen hazagurulsz vele.

A napokban olvastam valamit hogy a sárga szélű rendszám is érvényes itthon is, ami jóval olcsóbb, de én egyenlőre inkább nem kísérleteznék ezzel, mert eddig imádták leszedni a magyar rendőrök.

2019. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
A piros rendszam kb 300eurodba fog kerulni es egy honapig ervenyes
2019. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Totalcar-on van cikk a pontos menetéről, de valóban piros szélű export rendszámmal eltudod hozni lábon
2019. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Piros szélű Zoll rendszám, ha van érvényes TÜV az autón, akkor 20 perc alatt megkapod a rendszámot, aztán egy hónapig mehetsz vele céltalanul amerre látsz, minden országban érvényes.
2019. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Piros szélű export rendszám kell amit kint Németbe megvásárolsz és onnantól kezdve van egy hónapod ameddig használhatod. Azt ne felejtsd el hogy biztosítás kell rá mindenképpen!

A P rendszám az teljesen más, régen sokan hitték azt hogy magánember is bérelhet, és használhatja, hát nem. Csak is kizárólag akkor ad ilyet az okmányiroda ha az autódnak lejárt a műszakija és el kéne vinned vizsgára, vagy egy javításra előtte, de azt is úgy adják hogy egy adott időszakra, tehát nem arra hogy hónapokig kocsikázz vele, és persze egy megadott útvonalra.

De ne menjünk bele, mert lényeg hogy a P rendszámmal cseszheted.

Amit írtak páran előttem is hogy piros export német rendszámot vásárolsz, biztosítást kötsz és hazagurulsz vele. Itthon szeretnek szólni érte ha kocsikázol vele, bár mondják meg hogy akkor épp nem hazafelé tartasz külföldről, de mindegy is. Szóval hazajössz vele és elkezded elindítani a honosítást, addig érdemes megtartani a rendszámot ameddig nem intéztél el mindent, és ha minden oké, átment a műszakin meg az egyéb hülyeségeken és már kapod rá a rendes magyar rendszámot akkor le is adhatod a német export rendszámot és ennyi.

2019. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!