Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is csak ráakarják...

Szerintetek is csak ráakarják húzni az autókra a környezet szennyezés dolgot?

Figyelt kérdés
Egyre több szabály és korlátozás van az autókra mivel szennyezik a levegőt nagy mértékben . Szerintem pl a szén erőművek jobban szennyezik meg a szarul szigetelt házak . Nektek mi a véleményetek erről ?

2019. febr. 13. 14:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy az autók valóban szennyezik, nem kicsit. Mivel az autóipart könnyen lehet újabb és újabb szigorodó normákkal korlátozni, addig a komplett energiaipart nem lehet egy kapcsolóval lekapcsolni.
2019. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Az autók is szennyezik, meg a szénerőművek is meg a rosszul szigetelt házak is.
2019. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 D. Brasco ***** válasza:
78%

Szennyez itt már minden!

Én csak azt nem értem a dologban,hogy miért csak európának kell mindig mindent szigorítani?!Mert amíg ez csak nekünk fontos addig nem sokat ér az egész!jó értem én,hogy azért mert más szemetel nekem még nem kell vagy szabad.........csak akkor mi értelme az egesznek,ha a világ többi része gyakorlatilag ontja magából a szennyet!

2019. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Csakhogy a szénerőmű nem Pest belvárosában az orrod alá nyomja a káros anyagot, az autókkal szemben, amik az arcodba pöfögik.


Én is autóval járok, de ha a technológia adott, akkor miért ne várhatnánk el, hogy az új autók kevésbé szennyezzenek?


Az emberek fején kéne egyébként állítani, panaszkodnak a dugók, a parkolóhelyek hiánya, meg a környezetszennyezés miatt, aztán csak a kisboltba mennek le csúcsforgalomban autóval, mikor lehet bringázni, ott a tömegközlekedés, stb.

2019. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Igen, teljesen egyetértek. Az autók úgy összesen (az egész világon) 10%-ban sem felelősek a környezetszennyezésért.
2019. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

és ha azt a 10%-ot (amit a sggedből húztál amúgy is elő) mondjuk 5%-ra lehetne csökkenteni minimális ráfordítással? :) Nem lenne jobb? Képzeld csak el, ritkábban lenne szmog, kevésbé lenne büdös, szegény hörgőcskéink, csillámos hámrétegeink is tudnának pihenni kicsit.


Kérdező:

Ja pont úgy, mint ahogy rá akarják húzni a bizonyítottan tolvajokra, hogy valóban ellopták azt, amiért elítélték őket alapból.

2019. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

őőőő most úgy őszintén, mi az ami az emberhez kapcsolható és nem szennyező???


Sajnos az emberek 99.99% szennyező életmódot folytat.

Én is szennyezek az autómmal de ezzel nem tudok mit tenni, de viszont mellette teszek, hogy másképp ne szennyezzek.

Nem szemetelek, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, vasat félreteszem és méh-ben adom le, szatyrot viszek magammal hogy ne kelljen újat venni stb stb...


Szóval ez nem csak arról szól, hogy az autók szennyeznek... MINDEN szennyez!!!!

és mindennek ki kell vagy legalábbis KI KELLENE vennie a részét a szennyezés csökkentésében.


De pl. ott van a kérdésedben a szarul szigetelt ház is.

Az is csak akkor szennyez ha nem gázzal fűt!

A földgáz a jelenleg legtisztább meg nem újuló fűtőanyagunk.


Szóval lehet egy ház kibeb**szottul hőszigetelt ha a tulajdonos fával fűt (és akkor még nem is említettem a konyhai hulladékkal, műanyaggal, gumival való tüzelést).

2019. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem elég végig sétálni Budapesten az Üllői vagy a nagykörút környékén csúcsidőben. Konkrétan meg lehet fulladni. Lehet, hogy világszinten "elhanyagolható" de akkor is közvetlenül szívja az ember.


Az tény, hogy az ember ott szennyez ahol csak lehet.

2019. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7%
Az autóknál is rosszabb a rengeteg fingó-kérődző szarvasmarha. Világszinten 14,5%-ot tesznek ki a légszennyezésből. Ebből a százalékból mennyi lehet McDonald's? :D Qva sok :D
2019. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

"és ha azt a 10%-ot (amit a sggedből húztál amúgy is elő) mondjuk 5%-ra lehetne csökkenteni minimális ráfordítással? :) "


Minimális ráfordítás? Te komolyan azt hiszed, hogyha az Euro 3-as autókat lecserélik Euro 6-ra, és kitiltják a dízeleket, akkor felére csökken az autók által kibocsátott károsanyag? A nagy fas*t, pont ugyanakkora lesz a szennyezés.

2019. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!