Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda fabia 1.4 elegance...

Skoda fabia 1.4 elegance sedan ról szeretném kérni a véleményeket, van e itt valaki akinek ilyen van?

Figyelt kérdés
és mit tud róla mondani, típushiba stb. Váltó kuplung fékek mind jók , szervó klíma tempomat minden működik, nem rohad sehol itt ott karcolás pici felületi rozsda. Értő emberekkel mentem oda, egyedül a hidrotőke csattog nagyon halkan, de az ismerőseim szerint még sokat elmegy így is, mielőtt csere lesz . De azért kíváncsi lennék ha van itt valaki hátha tud mondani az autóról valamit ha ilyenje van. Szimplán kíváncsiságból írtam ki a kérdést. Több helyen is utána járunk, az alázó kommentekkel kíméljetek :)

2019. febr. 13. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem vennék fábiát. Mondom ezt úgy, hogy kettő is volt, a második most is megvan.

Az első egy kis 3 hengeres 1.2-es volt. Beszámított autó volt, első héten elkezdett csattogni. Állítólag hengerfej repedéses volt, garanciában javították. Különben bukó lett volna. Onnantól nem volt baja, leszámítva, hogy nagyon lomha ezzel a motorral.

Ami megvan, az még a sokat dicsért skoda motoros. Sajnos későn vettem észre, hogy hengerfejes. Elfogyott a víz, viszont szétszedéskor szépen beletörtek a rohadt csavarok. Biztos rengeteg eladó motor van ezzel a motorkóddal, nekem valahogy hónapokig nem sikerül találnom. Végül egy szaki kibányászta a betört csavarokat, szépen összerakta, azóta megy. Menni is fog, míg csak elindul, mert ebből már gazdaságosan nem tudok . kiszállni. :)

Típushibának talán a stabilizátor pálcák sűrű cseréjét írnám, illetve az elektromos ablakemelő kengyele időnként eltörik, az ablak beesik. Egyszer pont meló előtt jártam így, utcán parkolva... Képzelheted.

A fékek elég gyengék, kisautósak. Jó az úttartása, de ha leesik a hó, akkor kell a jó minőségű téligumi, különben árok.

Ezek nem jellemzően rohadós autók. Inkább a belső kárpit műanyagai esnek széjjel.

2019. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a komented. Rokonunknak is ilyen van és az is hengerfejes volt plusz amiket írtál . Tanksapkát levéve kicsit habos is volt amit néztünk. Ami szintén hengerfejes dologra utal. Szóval eltántorodtam tőle , a tulaj fél éve vette , állítolag megunta . Nekem már ott gyanús volt.. Pedig tényleg jó állapotú volt , de úgy érzem nagy cumi lett volna belőle. Egy daewoo lanost fogunk ma megnézni , ismerősömnek olyan van , ő is jön velünk saját magának szereli. Tudom ettől még kifoghatok valami rosszat is de ismeri a típus hibáit. Hidrotőke sárvédő elemek kezdenek el rohadni stb. Úgyhogy meglássuk ma. Félek az autóvásárlástól mert már 1-2 megjártam sajnos .. Egy bmw e46 és egy suzuki swifttel. Úgyhogy hadsereggel megyek autót venni , persze ez sem garancia semmire de ők jobban értenek hozzá . Mégegyszer köszönöm a komentedet nagyon hasznos volt .
2019. febr. 14. 09:23
 3/3 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

tegnapelőtt 19:43 "nem rohad sehol"

tegnap 09:23 "sárvédő elemek kezdenek rohadni"

Nem érzel egy pici ellentmondást?


Na de a legszebb: "a tanksapka kicsit habos"

mit tankolt a kedves rokon? Biopont? ;)

2019. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!