Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sosem vezettem még automata...

Sosem vezettem még automata váltós autót. Haza tudom hozni vagy kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

A kocsi, amit veszek, automata lesz. 150kmről kell hazahoznom. Menni fog, vagy kérjek meg valakit?

8 éve van jogsim, az utóbbi 2 évben napi szinten 100kmt vezetek, de automatát még soha.


2019. febr. 14. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, én Bp. belvároson hoztam keresztül az automatámat amikor megvettem.


Az eladót kérd meg, mutassa meg, hogyan kell használni és kész.

A bal lábadat húzd magad alá, vagy tedd szokatlan pozícióba, hogy ne akarj reflexből rálépni a kuplungra és kész. Könnyebb, mint a manuális, szóval nem sok gond lehet.

2019. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hogy nem kell valtani. Ez csak fog menni
2019. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha tenyleg ennyit vezetsz,szoval van rutinod rendesen el nem tudom kepzelni,hogy ne tudj egy automatával közlekedni!
2019. febr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A világ legegyszerűbb dolga, ha már 8 éve van jogsid. Olyan mint a gokart, csak a gázt és a féket kell nyomni. :-D
2019. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fantomkuplungolás volt csak a probléma, de az is hamar elmúlt.
2019. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta...ne a jól megszokott pozícióba legyen a lábad.

Bírom amikor valaki azt nyomja,hogy van jogsid mit izélsz...jah,csak ott a megszokás ami sokaknál nem úgy működik,hogy bepattanok és eszembe nem jut váltani,még a kövi kanyarnál is, amikor az évek alatt berögződött már. Amúgy menni fog, pikk pakk csak fura az elején :) Én még most is amikor beülök az autóba úgy kezdem,hogy letisztázom magamba,hogy nem kell váltanom, a másiknál meg,hogy váltanom kell (enyém automata a céges kézi és egyikből a másikba,másikból meg vissza)

2019. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak figyelj arra h a bal lábaddal ne csinálj semmit, mert könnyen beletaposol a fékbe...
2019. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is manuálisat vezetek, nagy ritkán kell céges automatát vezetnem. Igazából indulás meg megállásnál figyelj, hogy a váltót megfelelő fokozatba tedd, meg hogy indításkor a lábad legyen a féken. Utána felengeded a féket, az kicsit olyan, mint amikor manuálisnál a kuplungot engeded fel és már megy is. egyáltalán nem para szerintem. Annyi, hogy néha a lámpánál keresgélem a lábammal a kuplungot, na de ezzel bajt lényegében nem okozok.
2019. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!