Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villan fel majd alszik...

Miért villan fel majd alszik ki az olajszintjelző lámpa?

Figyelt kérdés

Toyota celica 5gen 2.0, eddig mindig hideg indítás után kb 10-12 km megtett út után felvillan az olajszintjelző sárga lámpa, elveszem a lábam a gázról, kicsit lemegy a fordulatszám és utána kialszik. viszont onnantól kezdve többször már nem csinálja akárhogy taposom neki, mindig csak hidegindítás után


Az érzékelő rossz lenne? mert szinten van az olaj. és nem is folyik el/szivárog. Talán még az olaj lehet szar, arra gondoltam.



2019. febr. 14. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
olajnyomás probléma lehet? De az nem piros lámpa?
2019. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lámpa nem szintet jelez, hanem a határértékeken kívüli olajnyomást. Mivel neked magasabb fordulaton villan fel, valószínűleg a túl magas nyomás miatt kapod a hibajelzést.
2019. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

két fajta lámpa van.

az egyik "a kevés az olaj ellenőrizd" piros

és a "töltse fel a motorolajat" sárga

ebből az utóbbi szokott felvillanni

2019. febr. 14. 22:09
 4/8 A kérdező kommentje:
kgnemeth, akkor ez beállítási probléma lehet vagy egyszerűen nem szereti a motor az ilyet? főuton 90-100-al szoktam menni kb 3000-es fordulaton mikor ez megtörnénik
2019. febr. 14. 22:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Másik oldalon is megérdeklődtem. az érzékelő a szar. a karterba van beépítve és az olaj megeszi a mechanikát.
2019. febr. 14. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a szintjelző lenne rossz akkor szerintem nem csak hidegen csinálná....


Nekem ez úgy tűnik, hogy ameddig nem teljesen meleg illetve folyékony az olaj addig mintha nem tudna rendesen visszafolyni a sűrűbb olaj és ezáltal azt érzékeli az érzékelő, hogy kevés az olaj.


De miután bemelegedett és kellően felmelegedett akkor már, gyorsan vissza tud folyni és a karterban a szint normalizálódik.

2019. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég sok szir-szar baja van ennek a Celica-nak, jól bevásároltál vele.

Érdemes lenne hibakódot olvasni, hátha tárolja, hogy mi a pontos probléma. De én nem lennék nyugodt és nem nagyon használnám így, amíg nem jártam a végére. jelen állapotában valószínűleg nem okoz bajt. De valami nem tökéletes, ha meg eltűnik az olajnyomás, az gáz lesz.

2019. febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig milyen szép autó a 5th gen toyota celica. Én is olyat akartam, csak megvették előlem a kiszemeltet.
2019. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!