Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem tiltja tábla, parkolhat...

Ha nem tiltja tábla, parkolhatok az útpadkán úgy, hogy nem lóg a kocsi se az úttestre, se a járdára?

Figyelt kérdés
2019. febr. 15. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Plusz feltétel, hogy egyéb tiltó ok se legyen (pl a parkoló autó nem akadályozza rálátást valamilyen közlekedési táblára)


[link]

2019. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Alapesetben (ha nincs arra a helyzetre vonatkozó tiltás) igen.
2019. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére megbüntettek. Egy mellékutca volt Vácon, rajtam kívül állt ott még autó. Az út nem volt két sáv szélességű. Az út bal oldali padkáján parkoltunk többen is.
2019. febr. 15. 20:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Ej, de cseles voltál! Ha így tetted volna fel a kérdést, már az első válaszomban mondtam volna, hogy menetiránnyal szemben tilos parkolni. De a büntetőcédulára általában rá szokták írni a büntetés okát. Mi állt a cetlin?
2019. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül azért faramuci a helyzet, mert az út mellé parkolást minősíthetik zöld övezetben történő várakozásnak, ami viszont tilos, ergo büntethető.
2019. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az meg egyértelmű, hogy a menetiránnyal szemben (úttest bal szélén) várakozni szabálytalan (link: 4.1)
2019. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nem minden autón volt cetli, de az ok nem volt ráírva, csak valami városi jogszabály hivatkozás.
2019. febr. 15. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
még az is lehet, hogy gyepnek csúfolt terület volt az a sáv, és arra állni nagyon nem szép dolog. Lehet, hogy akinek nem volt cetlije, az fontos ember..
2019. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Legális Technocol ***** válasza:

Ahogy mások is, én is arra tippelek, hogy a parkot összetévesztetted a parkolóval.

Máskor lehetőleg eleve úgy indulj útnak, hogy tudod melyik szabályos helyre fogod lerakni az autót, mikor megérkezel. Az ilyen spontán parkolókeresésnek nincs jövője.

2019. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem én, csak azért bátorkodtam, mert több autó is volt ott. Nem park volt, egy forgalom nélküli mellékutcában volt az eset. Na, majd kitalálok valamit. Azért köszi a válaszokat.
2019. febr. 16. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!