Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez nagyon gáz szitu benzinkùton?

Ez nagyon gáz szitu benzinkùton?

Figyelt kérdés

1. Tankoltam a kocsimba, és véletlenül 50ft-tal többet mint amennyi pénz volt nálam. Elbambultam egy kicsit. 10050 ft-ért lett tehát tankolva, de nem volt nálam csak 10k.

Kerestem aprót a kocsiban is de nem volt, csak 10k forintot fizettem és mondtam a kutasnak hogy mindjárt visszaszaladok a tartozással. 10 perc múlva visszajöttem és odaadtam a fennmaradást + 300ft-ot is. Ez nagyon gaz szitu olt szerintetek? Nem volt még ilyen sohasem velem semmilyen helyen..

2.A másik kerdes hogy ha en tobbet adok, ugymomd borravalokent az a kutas zsebébe megy ?( neki szánva nyilván) Vagy a plussz pénzt is a kasszába kell tenniuk?

3. Mi tortenik olyankor ha valaki fennmarad és nem fizeti ki a tankolast? A kutas fizet? Kosonom szepen elore is.


2019. febr. 16. 01:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gáz vagy nem gáz, megesik ez van, bár ha már gáznál tartunk, tarts a kocsiban pénzt viccen kívül, kesztyűtartóban nálam is van mindig, ott nincs szem előtt de ki tudja mikor kell épp, nekem sincs sok, talán 5000Ft lehet vegyesen papír és apró egy kis tárcában.


Gondolom az 50Ft-ot beteszi a kasszába, a maradék a sajátja, amúgy meg be van kamerázva, mondjuk 50Ft-ért nem valószínű, hogy indítanának eljárást, de amúgy ami hiány van az a kutas fizetéséből vonódik le sok helyen, szóval ha valaki meglép fizetés nélkül rendszám alapján nem telik sokba azonosítani minimum, hogy az autó kihez tartozik.

2019. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

100ft egyèbkènt mindig van a kocsiban bevásárlókocsi miatt, de amikor szuksegem lenne rá akkor pont nincs:D

Köszönöm szépen a vàlaszod.

2019. febr. 16. 01:19
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel nincs gond, korrekt voltál. A probléma inkább az, hogy van nálad x összeg és azt mind beletankolod a kocsiba. Hogy van az, hogy manapság pénz nélkül mászkálnak az emberek? A főnököm 2 hete nem tudott 5 ezer forintot adni, mert nincs nála annyi. Ha valami probléma van az úton, akkor mi van?
2019. febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem kirívó eset, gyakran előfordul, hogy valaki nem tudja kifizetni.


2. Tudtommal elrakhatja a borravalót.


3. Ha fizetés nélkül elhajt valaki, akkor megteszik a feljelentést rendszám alapján, de addig is a kutas fizetéséből vonják le a hiányt.

Ha az illető akar fizetni, csak nincs elég pénze, akkor általában az a megoldás, hogy a személyijét vagy más személyes okmányát otthagyja a pénztárosnál, és elmegy pénzért.

2019. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Ez mind szép és jó,visszamentél plusz pénzt adtál szentté azért ne avasd magad,mert

a ruppótlanságnak is vannak határai szerintem nem a kutas zsebébe kéne turkálni hanem tartalékkal elindulni autózni.

De ne 100 forintot dugdoss az ülés alatt mert bármi bármikor közbejöhet.

Sajnálatos hogy a többség sajnos ilyen fillérßaszó,na ezek állnak sorba a kutaknál 3 forintos emelés előtt.

Csupán ezért gáz ez a szitu

2019. febr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem gáz meg cn (cink) a szitú, tanúlták belőle legközelebb lesz apród. Én a hamutartóba tartok pénzt, parkolásra meg egyebekre, plusz mindig több pénzzel megyek bárhova is.
2019. febr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy leírtad, úgy nem gáz, sőt tanultál az esetből.


Én a forgalmiba hajtogatva tartok egy tizezrest tartaléknak.

2019. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Bankkártya? Én legtöbbször azzal fizetek. Néha felesben kp + kártya.

Amúgy nem gáz, korrekt voltál.

2019. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

"3. Ha fizetés nélkül elhajt valaki, akkor megteszik a feljelentést rendszám alapján, de addig is a kutas fizetéséből vonják le a hiányt."

Ha így tesznek, akkor bűncselekményt követnek el a dolgozóval szemben.

Az alkalmazott anyagi felelőssége korlátozott. Csak akkor lehet pénzbeli következmény, ha a kár neki felróható súlyos mulasztás, szabálytalanság miatt keletkezett, s akkor sem a teljes kárt kell megtérítenie.

Az nem a dolgozón múlik, hogy valaki fizetés nélkül távozik.

Tudom, nem szorosan a kérdéshez tartozik, de mivel felmerült, gondoltam leírom.


Kérdező, az eljárásod korrekt volt. A téged ért itteni támadásokkal nem foglalkozz.

Kellemetlen helyzet, de előfordul.


A bankkártyás ötlet jó persze, amit írtak, de nekem pl. hónap vége felé már azon sincs semmi. És nem azért, mert elherdálom, hanem mert nagyon kevés a fizetésem.

2019. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

A szitu végülis nem gáz, megesik. Viszont elkerülhető.


Ami nekem is furcsa, hogy az emberek pénz nélkül mászkálnak.


Én cangázáskor is viszek magammal párezer forintot. Sosem tudhatom, mikor kerülök olyan helyzetbe, amikor szükség lesz rá.

2019. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!