Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó ki van ideiglenese...

Ha egy autó ki van ideiglenesen vonva a forgalomból, hogyan lehet vele hazamenni?

Figyelt kérdés
Ugye a kereskedésekben lévő autók mind ki vannak ideiglenesen vonatva a biztosítás miatt. Ha kereskedésből veszek egy autót, azzal hogyan tudok hazamenni, mert ugye ha rendőr meglát és igazoltat, ki is vesz és lehet bírságot is ad. Engem ez a menet érdekelne pontosan, hogyan működik, bármelyik okmányba be lehet menni, vagy ez hogy működik?

2019. febr. 16. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem te helyezed vissza, hanem a kereskedő. addig nem viheted el.
2019. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Legális Technocol ***** válasza:
Csak nagyon surmó, autóhalmozó kereskedők szokták kivonatni a forgalomból a járműveiket.
2019. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy hoztam haza az autómat, hogy nem volt forgalomban (ideiglenesen ki volt vonva), csoda hogy nem állítottak félre a rendőrök, átíráskor derült ki. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2019. febr. 16. 19:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha idg. ki van vonva a kocsi, akkor a kereskedő hogyan helyezteti vissza, telefnon el lehet intézni, vagy hogy működik?
2019. febr. 16. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, bemegy a Kormányablakba és ott.
2019. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor viheted el ha már visszahelyezték a forgalomba.
2019. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 D. Brasco ***** válasza:
Nem kell semmit sem visszahelyeztetni.....ugyanis: "......a forgalomból ideiglenesen kivont gépjármű az adás-vétel pillanatában automatikusan visszahelyeződik a forgalomba,kivéve ha az új tulajdonos erről másképp rendelkezik........"
2019. febr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!