Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tud elfáradni a...

Mennyire tud elfáradni a spirálrugó az autóban?

Figyelt kérdés
Vettem egy Vw Golf 4 kombit,és azt tapasztalom,hogy nagyon sok helyen leér az alja. Gyári méretű(195/65r15) kerék van rajta. Elől a gumi teteje és a sárvédőív között 4cm van,hátul 8cm. Több autónál megmértem és elől és min 7-8cm volt, hátul jó a 8cm a többi autónál is hasonló. Kérdés,hogy minden Golfnál ilyen lehet,vagy elfáradt megült a rugó,vagy sportrugó lehet benne?
2019. febr. 17. 08:28
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
A spiral rugók egy idő után "összeülnek" szóval nem kizart hogy a gyári rugó van benne csak már a gyári értékeket nem tudja!
2019. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kemény és pattog akkor ültető van alatta, ha nem akkor elgyengült a rugó. Előfordul, más márkáknál törik is.
2019. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem gyárilag ültetett sport futóművem van. (Nem VW.) És két ujjam nem fér be a gumi és a sárvédő ív közé. Új korában is ilyen volt. Van akik ennél sokkal jobban leültetik utólag. Tehát az a 4-8cm egyáltalán nem extrém eset.

Rugónál olyannal találkoztam, hogy eltörik, ezért beesik egy-két menet.

2019. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számold meg a meneteket, és hasonlítsd össze egy netes képpel a gyári rugójával. Meg ha gumi csillapítók vannak a menetek között, az is ültetésre utalhat.

Kilágyult rugóval nem találkoztam német autónál, töröttel inkább, a két végéből szokott letörni.

2019. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!