Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Katalizátor lehet a probléma?

Katalizátor lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy aprilia scarabeo 50-es 2T. Hidegen beindítom járatom 1 percet, elindulok vele és nem bír kipörögni a motor, csak egy pár ezres fordulaton erőlködik és tolja a füstöt is, ekkor elkezdem neki egyre jobban húzni a gázt, elhaladok egy 200-300 métert és egyszer csak megszűnik és onnantól megy. Melegen is tökéltes. Indul is meg minden. Karburátor tiszta. Gyári fúvókák. Kompresszió egy kicsit majdnem kevés de 2t nél elég még. 8 bár körül van, kicsit felette.


Arra gondolok hogy katalizátor visszafogja a füstöt és gyorsan megterítődik a kipufogó füstel és nehezen tudja kidolgozni magából, lefogja. Mi lenne ha ki iktatnám belőle?

A levegő benzin arányát állító csavart allítgattam már. Sikerült sokkal jobbat kihoznom belőle, de messze van a tökéletestől.


2019. febr. 17. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy karburátoros motor nem lehet katalizátoros sosem. Ezt nagyon benézted. Szerintem neked az alapismereteid hiányoznak, ha ilyet eltévesztesz. Fordulj hozzáértőhöz.
2019. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Öregapa. De, katalizátorosnak mondják ezt is. Egy drót háló van a kipufogóban. Nem engedi a füstöt olyan hamar távozni, sokkal magasabb hőmérsékletre felmelegszik a kipufogóban és így jobban elég.
2019. febr. 18. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi melegszik fel kipufogóban és jobban elég? Ez hadova. Fingod sincs a motorok működéséről, a fojtásról, a gázegyensúlyról, a lengésekről. Ahhoz hogy egy motor megépüljön, ahhoz mérnökök, szakmunkások és tesztelők munkaóráinak ezrei vannak belefektetve, mire a végső megoldást jóvá hagyják és gyártani kezdik. S szerinted úgy elbaszták, hogy egyikük sem vette észre azt a fémhálót, ami visszafogja a füstöt, hogy az jobban elégjen?

Szerintem egyszerűen vagy a karburátorod van elállítgatva (műszer nélkül fülre igen könnyű), vagy a gyújtásod nem tökéletes. Még egyszer: keress hozzáértőd, mert te csak találgatsz.

2019. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na de okos vagy te is. Ez nem új kipufogó. Valószínűleg el van tömődve már a kipufogó, és ez a katalizátor is. Visszafogja a füst kiáramlását ami egy 2t nek kell ugye, csak úgy csinál mint ha a simsonom befogom a kipufogót egy percig aztán elakarok vele indulni, full ugyan az a jelenség. Felhalmozódik a füst amit csak fordulaton tud kitolni a kipufogóból, de mivel el van tömődve így alig bír felpörögni.

Automata szívatós.


Melegen már nem jelentkezik ilyen probléma ha jár percekig akkor sem, melegen füst se jön belőle.

2019. febr. 21. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Feladom. De azért vettem a fáradtságot és kikerestem neked egy cikket.


[link]


Ha ezt elolvasod, akkor reméljük tágul a tudásod. Van hova tágulnia. További jó motorozást. (A kedvencem az olyan ipse, akinek fogalma sincs valamiről, de amikor valaki próbál segíteni rajta, akkor visszatámad. Remek)

2019. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!