Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Páromnak lefoglalták az...

Páromnak lefoglalták az autóját, titokban elintézném hogy inkább kpban fizessük a tartozást. Szerintetek örülne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Páromnak kezesség miatt lefoglalják az autóját, szerdán kellene elvinnék mivel ő nem tudja. Ma beszéltem a végrehajtóval, lehetőség van kifizetni a tartozást. Nézegettünk autókat 1 milliós összegig. Az ő autóját 600 ezerre becsülték fel a tartozás pedig 415 000 Ft. Rengeteget költöttünk amúgy erre a kocsira és fáj is a szíve, de nem tudom hogy örülne e neki ez a kocsi 2000 évjáratú honda Accord. Kell még rá költeni a közeljövőben körülbelül 100.000 ftot de ha veszünk másikat akkor mindenképpen fiatalabbat. És arra rá menne szinte az egész félretett pénzünk is pedig házra gyűjtünk. Szóval még mindig jobb lenne tisztázni ezt a kocsit kB 4 részletre gondoltam, amúgy lehetne havonta fizetni egy éven keresztül 34 000 ftot. Szóval titokban intézném el mert tudom hogy sajnálja.... De ha bele gondolok akkor még sem tudom hogy inkább nem e lenne jobb egy fiatalabb autó... Légyszíves segítsetek.


Amúgy délután mindenképpen megpróbálnék vele beszélni erről csak nem mondanám el a kész tényeket hanem megkérdezném ha ki lehetne egyenlíteni a tartozást akkor inkább melyiket választaná?


Sajnos nagyon hirtelen jött ez az ügy, múlt hét csütörtökön szembesültünk a tényekkel amikor az anyja hozta a levelet amit januárban küldtek ki és abban az volt hogy 15 nap van fellebbezni és mai napig azt hittük hogy már le késtünk róla.


2019. febr. 18. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszėljėtek át,de inkább fizessėtek ki... Am tanujatok ebből, hogy nem.kezeskedtek!
2019. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megtanultuk egy életre... De az édesanyáéknak volt... Azt hitte bízhat bennük azt hittük fizet. Egyetlen felszólítás nem ment, vagyis lehet ment de mivel oda van bejelentve ezért nem derült ki. Ez is január elején érkezett meg hozzájuk és több mint egy hónappal később hozták el.
2019. febr. 18. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem minden szülőért lehet! Mert azt mondom ok, ėrtük igen, alljon ki az ember, segítse. De nem mindenkiėrt lehet... Ezt viszont aki kezesseget vallal az tufhatja csak. Bár bármi közbejöhet. Ez a pėnz bar nem kevės de nem is a világvėge...
2019. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Múltkor még 1 millió volt a tartozás, nem? Na ügye mondtam, hogy lehet velük beszélni mármint a végrehajtóval, rendezd a tartozást és én maradnék a Hondánál, jó autók 100 ezer meg nem sok, annyi csak az új átírása. Ez meg egy bevállt modell. :)
2019. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

12x34.000 = 408.000 Ft


Részletre olcsóbb a végrehajtás, mint egy összegben? Valami itt nem kerek

2019. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen annyiról tudtam én is de szerencsére nem hála a jó istennek 😢
2019. febr. 18. 13:09
 7/10 A kérdező kommentje:
415858ft összesen a tartozás 34654 Ft havi részletekben, ahogy számolom nem jegyeztem fel csak a tartozás pontos összegét
2019. febr. 18. 13:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Kerekítve írtam az összeget mert ez a pár száz forint plusz mínusz már nem fontos tényező szerintem
2019. febr. 18. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne titokban intézd hanem megkell azt beszélni.

AZ a legtisztább ha ő is tud róla és ketten hagyjátok jóvá.

De elég szemetek akik későn szóltak .

2019. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm sajnos nagyon buta az anyósom. Amikor mondtam neki hogy lefoglalták a kocsit és szerdán kell vinni azt mondta hogy nem baj az... Rá lehet fogni hogy 50 felett van és siketnéma is de akkor is kétlem hogy ne értse meg amit mondok neki...
2019. febr. 18. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!