Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami házi praktika a...

Van valami házi praktika a kilyukadt kipufogó betömésére?

Figyelt kérdés

Per pill nincs kedvem (időm) a dologgal foglalkozni, pedig időszerű lenne, kb 3x3-as lyuk a hátsó dobon (rátolattam egy betontömbre...bakker...)

Tudtok vmi átmeneti megoldást, hogy ne legyen olyan hangos (sportos :DDD) a hangja? Mit érdemes a lyukba tömködni ami ott is marad?


2010. júl. 1. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom, ha egy autószerelőhöz beviszed előre megbeszélt időpont alapjkán 10 perc alatt behegeszti
2010. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ezt csak úgy tudnád megoldani hogy egy fémlemezt kivágsz ráhajtod formára ha nem egyenes helyen lyukadt ki és ráhegeszted.Én is így csináltam és ideiglenesen jó volt persze hosszú távra vagy vizsgára azért ki kell cserélni.
2010. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha 1szerű lemezkipu. akkor forrasztás cinkel vagy ólommal

ha valami überkipufogó akk csakis márkaszervízbe vidd

2010. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A forrasztást nem ajánlom. Az olvadáspontja igen alacsony (a tiszta óné 231,9 °C, a gyakorlatban használt ónötvözeteké alacsonyabb) és könnyen kiolvadhat, mert a kipufogó el tudja érni ezt a hőmérsékletet. Csak hegeszteni lehet, más megoldás nincs rá.
2010. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Háát forrasztani, hegeszteni 3x3-as rést... Nem túl nagy? Ráadásul vékonyabb (rohadt) már körülötte is az anyag. Vmi javítókitt nincs erre? Bármi házilagos cucc (ideiglenes?) Ha nincs akkor persze ki fogom cseréltetni.
2010. júl. 1. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha tudnád, mekkora lyukakat hegesztenek be, még kicsinek is tartanád a 3*3-ast... :-)

No, de visszatérve: nincs rá ezen kívül semmilyen javítási lehetőség. A kipufogónak el kell viselnie a több száz fokos üzemű hőmérsékletet (van rá példa, hogy meggypirosan vagy halványvörösen izzik a leömlő, a cső vége is bőven 100 °C fölé hevül), a rázkódást, az alulról jövő vizes-latyakos-saras-mikor milyen lé vegyi és hőhatáson alapuló támadásait. Ha létezne bármi más anyag a vascsőn kívül, ami képes erre, az egész kipufogót ebből készítenék, mert annyi nyűgjük van vele így is a gyártóknak. De sajnos nincs...

2010. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ajánlom az alu ragasztó szalagot, ha nem akarsz hegeszteni, ha jól akarod megcsinálni hegesztés nélkül, akkor vegyél kipufogó ragasztó pasztát kb 600ft vágj egy kb 3x-4x akkora lemezt mint a lyuk, drótkefézd le a helyét, nyomj pasztát a lyuk köré, akkorát mint a lemez, és jó sokszor tekerd körbe alu ragasztó szalaggal(minél vastagabb annál jobb) ami 50m szintén kb 600ft, így egy darabig jó lesz, amég rá nem mész megint vmire, remélem tudtam segíteni
2010. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, a kipufogót már kicseréltem, de a középdobnál még lehet hogy szükség lesz némi gányolásra. Nem tudtam hogy van ilyen cucc.

Köszi!!!

2010. aug. 19. 23:30
 9/10 anonim válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még (olvassa-e valaki). Nekem is lyukas a kipufogóm. A cseréje nagyon drága lenne, ugyanis a teljes rendszert kéne cserélni (mert két helyen lyukas: a középső és a végdobnál), ami elég húzós, ha újat veszek (kb 50ezer forint, úgy, hogy az egész autó 150 ezer forintot ér). Én már többször hegesztettem szervizben, max egy-két hónapot bírnak, és ahhoz képest drágák.

Mivel megint kilyukadt, és most nincs pénzem kicserélni keresgéltem interneten, hogy milyen átmeneti megoldás van, ami olcsóbb, és én ezt találtam:

CarPlan kipufogójavító bandázs szalag.

a leírás szerint pont a kisebb lyukak javítására találták ki, és 700 Forint körül van az ára

2011. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisebb lyukakhoz tökéletes a MESTER széria 1000C-ig hőálló paszta.Szépen megtisztitott fémfelülethez nagyon jó tapad,és tényleg nem ég ki,kötése fokozható ha nagyon apróra vágott azbeszt zsinórt keverünk bele.
2017. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!