Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen jók az idős nagy dízel...

Ilyen jók az idős nagy dízel motorok?

Figyelt kérdés

Rengeteg haverom vesz 15-20 éves 2.0-2.5 turbo dízel motoros kocsit.

Aránylag olcsó és be kell vallanom hogy jól megy. De úgy hallottam hogy a dízellel minden baj van idővel. Ez mennyire igaz? Jó vétel lehet még motorikusan egy idősebb nagy motoros dízel?


2019. febr. 19. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A CDI elöttiek jók, és nem annyira drága ha hozzá kell nyúlni. A CDI-k már hisztisebbek.
2019. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mechanikus adagolósak jók lehetnek, cr már foglalkozósabb. Nekem az egyik tdi, szeretjük. :) 20 éves, most vettük pár hónapja. Előítélettel indultam neki, de a kövi autóm az Diesel lesz.
2019. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A még öregebbek még jobbak! :D


Igaz azok sokkal lustábbak de cserébe motorikusan 2 évente kell hozzányúlni de akkor is filléreket kell rákölteni :)

Én biztosan nem cserélném le semmilyen új hipermodern dízelre az öreg szívó mercimet!

2019. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen márkákban gondolkozol?

Mert pl. a VAG 1.9 dízelek tényleg jók, a 2.5 nem igazán. De a BMW 2.0 dízelek sem rosszak alapvetően

2019. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De a BMW 2.0 dízelek sem rosszak alapvetően"


Igen, M47-es motorral bezárólag. Megvettem 200 ezer km-rel, cseréltem 2 termosztátot, és 3 év múlva 300 ezerrel még eladtam.


A köv-nél mondták, hogy figyeljek oda, nehogy az N47-es motorost vegyem, mert a vezérmülánc kereke a fötengelyböl van kidolgozva, és gyakran már 100 ezernél megnyúlik a lanc annyira, hogy megeszi. Amikor megszólal akkor már csak fötengelycserével orvosolható.

Bár ezek 12 éve jöttek be.

2019. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen bizony, jók. Néha van velük probléma, de meg kell javítani, oszt cső, nem pedig sírni. És élvezni, hogy jól megy, jól fogyaszt.
2019. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerősi körben is van sok dízel nem egy bőven 300 fölött, de mennek
2019. febr. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# A 300 felett az nem is sok. Ezek még milliót mennek el, csak egy idöben divat volt visszatekergetni. Egyszer voltam a gumisomnál, és ök foglakoztak transzporttal is. Ott láttam egy 2 liter feletti T4-es diesel motort szétdöntve. Kérdeztem mennyit mennek ezek el, azt mondák ez 1.3M-t ment.
2019. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

300e???? ne viccelj az még bejáratós :D

1-2 milliót simán elmennek ezek ha rendesen van olaj cserélve és nem tapossák neki hidegen.


Nekem a 190-es mercimben 1,4 milla van.

2019. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!