Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden japan autonak a gyengej...

Minden japan autonak a gyengej, hogy korrodal, porra rozsdal?

Figyelt kérdés

19 Eves Hondam ezen a telen lassan egy nagy rozsdakupacca valik (termeszetsen garazsom nincs).

Sokan mondtak, hoyg Mazdak is gyakran uyg vegzik 20 evesen hoyg motorikusan semmi bajuk, csak porra rozsdalnak.


Ez minden Japan autonal igy van?



2019. febr. 20. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem minden japán autónál van így. Gondolom, te is szoktál látni 20 éves Swifteket.
2019. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk néha napján egy kis alvázvédelem nem ártana meg. A sok só az oka, ami télen felverődik. Többször kéne alvázmosást is igénybe venni, de nyáron pl nincs rá nagy szükség. De pl Olaszországból behozott autókra jellemző, hogy rozsdálnak, mert nem az itteni viszonyokhoz igazodva vannak elkezelve a felületek
2019. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Én is hallottam ezt, éspedig úgy, hogy a japán autók gyenge pontja a rozsdásodás, de a Suzukit magyarnak tekintjük, nem japánnak, rájuk tehát ez nem vonatkozik.

Nekem Mazda 323-am van, pár hónap múlva 20 éves születésnapját ünnepelhetjük (benzinnel fogok vele koccintani :DDD). Nemsokára műszakiztatni kell, kíváncsian várom, mit kell javíttatni rajta. Az tény, hogy két éve már kellett javítania karosszérialakatosnak, a rozsdásodás tehát megy előre megállíthatatlanul, de egyelőre még messze vagyunk attól, hogy a bontóba vitetésen gondolkodjunk. Tény, hogy nagy szerencsém volt az autóval. 14 évesen vettem, és előttem jó gazdái voltak, garázsban tartották, első három évében márkaszervizben kényeztették. Én is igyekszem megbecsülni, ill. mivel napi szinten nem használom, a latyakos-sónedves időszakokból keveset kapott.


Szóval csodák nincsenek, de szerencsés esetben azért sokáig szolgálnak a japán autók.

2019. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegyél egy 20 éves mercedes mellé egy 20 éves suzukit. Melyik karosszériája virágosabb?
2019. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22 eves swiftemen egy csepp rozsda igaz csak 90 ezer km van benne
2019. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy 2002es családi Hondank meg semmi sincs rajta rozsda. 2008as VW kevesebb kmel már rohad alul.

A Mazda ami rohados a többi nem. Meg 2002 körüli mercik na azok rohadnak igazán.


Szoval ez így nem teljesen igaz. Ez olyan urban legend mint az hogy a japán autók 5 évig jók majd szetesnek.

2019. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!