Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni az ellen ha...

Mit lehet tenni az ellen ha nem tartja be valaki a követési távolságot?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem sok mindent. Ha változtatsz a sebességeden akkor lehet ő is változtat a követési távolságon. Értsd: ha felgyorsítasz lehet nem gyorsít fel, ha meg lelassítasz lehet meg fog előzni. Vannak olyanok is akik egy pillanatra nyomnak egy satuféket, hogy "észbe kapjon" a szorosan követő. De ennek általában nem szokott jó vége lenni, jobb esetben csak idegesebb lesz tőle és még jobban rátapad, rosszabb esetben meg összeütköznek. Ilyenkor a hátul haladó lesz 99%-ban a hibás, ha csak nem tudja bizonyítani hogy "direkt teremtette meg a balesethelyzet az elöl haladó", és akkor mindketten szívni fognak. És az ütközéstől a befékező autója is összetörik, amit aztán vihet majd szervizbe. (Egy régebbi jó állapotú autónál meg simán lehet hogy a biztosító nem is fogja kifizetni a kár javításához elegendő összeget.)
2019. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Motorfékkel fékezek.
2019. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha indokolatlanul a belső sávban felejtetted magad, akkor takarodj ki a külsőbe.


Egyébként meg egy előzésre alkalmas helyen lassítasz, jobbra húzodsz és indexelsz jobbra, hadd menjen.

2019. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Elkezdesz cammogni, amíg megunja, és megelőz.

Én ezt szoktam.

Illetve elmutogatom neki, mekkora fsz.

De fékezhetsz egyet blokkolva is, ha belédmegy hátulról, ő a hunyó. Akkor hívj mindenképp rendőrt.

Ha már nem tanulta meg azt a nyomorult KRESZ-t.

2019. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos sok mindent nem.


Azt látom, hogy az emberek valamiért szeretnek egymás seggében közlekedni. Akár 30-al mennek akár 130-al.


Két opciót szoktam tartani, vagy gyorsítok kicsit, és akkor örül, hogy haladunk és kicsit lemaradva követ. Vagy nem veszem figyelembe és megyek tovább tempóm szerint.


De összességében teljesen lutri és kiszámíthatatlan a reakciójuk is. Volt olyan, hogy Porsche tolt maga előtt 160-al pályán. Kisoroltam amikor tudtam, erre amikor mehetett volna, elkezdett lassítani a végén már 110-el mentünk csak.


A fékezgetést kerülni szoktam, és igyekszem folyamatosan figyelni előre-hátra, hogy ha muszáj fékeznem akkor se rongyoljon belém. Mert oké, hogy övé a felelősség, de az én autóm is törik azt meg szívás javíttatni, értékéből is veszít.

2019. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Pár percig leszarom, úgyis megunja - ha nem, akkor szőp óvatosan lassulok addig, amíg a követési távolsághoz megfelelőnek nem érzem a sebességet. Országúton 30-nál általában észbekapnak.

Mondjuk errefelé ritka az ilyen, inkább a tötymörgők a jellemzőek (Németo.).

2019. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"De fékezhetsz egyet blokkolva is, ha belédmegy hátulról, ő a hunyó." Nem szoktak elől cammogó lenni, de azért nem szívesen törném össze az autómat csak azért hogy valaki hátha tanul az esetből. A biztosító úgysem fog annyit fizetni ami fedezné a költségeidet + eladásnál azért látszik ha hátulról kapott az autó.
2019. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre még nem tudom milyen vezető leszek, márciusban teszem le a forgalmi vizsgát. De már előre tartok az ilyen helyzetektől. Amikor a férjem vezet és a két gyermekünk hátul ül, akkor is mérges tudok lenni de valamelyest nem aggódom mert ő jó vezető, én viszont nem leszek az és bár eleinte nem fogok gyerekekkel közlekedni, később sem akarom hogy valaki belénk jöjjön hátulról.
2019. febr. 24. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!