Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólagos xenon le-lekapcsol....

Utólagos xenon le-lekapcsol. Javítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Utólagos xenonnal vettem az autóm még jó pár éve. Eddig gond nélkül működött, most viszont azt produkálja hogy menet közben magától lekapcsol mind a 2 egyszerre, majd kis idő múlva újra felkapcsol. Ez ismétlődik egy út alatt akár 3-4 szer is.


Hogy mikor kapcsol vissza az változó 10mp től akár percekig is tart.


Mit gondoltok hogy orvosolhatnám a problémát?



#hiba #probléma #BMW #Xenon #OSRAM #bmw xenon #xenon hiba #xenon probléma
2019. febr. 23. 17:49
1 2
 11/17 Majatom ***** válasza:
Ha mindig egyszerre kapcsolnak ki, és be, akkor én a trafóproblémát kizárnám, mert külön trafója van mindkettőnek. Szerintem vagy a jelet veszíti el, tehát ott lehet a gond, ahová az eredeti fényszóró csatlakozója van bedugva, vagy pedig az áramot veszíti el, tehát ahol az áramot (+12v) kapja, ott lehet érintkezési probléma. Igazából ezt így lehetne kideríteni, hogy mikor a hiba fellép, tehát elalszanak, akkor megállni, felnyitni a motorháztetőt, és megmozgatni ezeken a helyeken a csatlakozást. Nekem is volt gondom vele egyszer, de nekem csak a jobb oldali pislákolt néha, annak a trafónak a test csatlakozása volt kilazulva. Egyébként én sem értem, hogy műszakin hogy megy át, nekem mindig ki kellett szerelni, még a trafókat is, hogy ne lehessen látni a fényképen, amit a motortérről csinálnak. Aztán meguntam két évente ezt a műveletet, és inkább vissza se tettem.
2019. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez a sufnituning nem jó, de legalább szar!

Nem véletlen nem engedik hivatalosan az ilyen bütyköléseket.

Mi van ha a legnagyobb sötétségben, kanyarban, nagy forgalomban le kapcsol? Erre nem gondoltok mi?

Mert a magatok életével azt csinálsz amit akarsz , de a másokéra jó lenne vigyázni.

2019. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez egy 30 éves autó és olyan hulladék a gyári lámpája hogy sokkal biztonságosabbnak érzem még így is ezt az utólagos megoldást minthogy folyamatosan vakoskodjak. Mellesleg semmivel nem rosszabbak ezek mint amiket az autóba tesznek gyáriként. Úgyanúgy előfordulhat ez a hiba.
2019. márc. 13. 17:57
 14/17 anonim ***** válasza:

"Mi van ha a legnagyobb sötétségben, kanyarban, nagy forgalomban le kapcsol? Erre nem gondoltok mi?"

Ez bármelyik lámpával megeshet, nem sufni is kiég egyszer és ez 99%-ban akkor szokott lenni amikor szükség lenne rá.

2019. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ha 30 éves akkor valóban átmehet műszakin


pár évig még nem szabályozták ezt agyon, amikor bejöttek a xenonok, és sok típus kapott típusbizonyítványt xenonnal, szintező meg a többi baromság nélkül


ha a te típusodból volt xenonos gyárilag, akkor minden további nélkül szabályos az utólagos szetted

2019. máj. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk a megjelölésnél ott van a BMW szó, ahol az E46 és az E39 kezdetén jött be a xenon, ahol volt fényszóró mosó és állító is gyárilag, így én csak egy mókolt e36 ra tudok gondolni.
2019. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez egy 91 es e34 :)
2019. jún. 16. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!