Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán 170-el?

Autópályán 170-el?

Figyelt kérdés

Debrecenbol Pestre ha vki meghaladja jóval a korlãtot mennyi az esély arra hogy lekapják?

Van e radar az autopalyan vagy rendor allit meg?



2019. febr. 24. 07:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

20-25 percet is csak papíron nyer az ember, mert M3-ason Gödöllő után olyan forgalom van mint Budapest belvárosában. Mindig lesz aki eléd vág, lassítani kell, aztán nyomhatod neki egyik kocsi seggéből a másik seggébe. Cserébe folyamatos veszély helyzetet teremtesz.


Arról ne is beszéljünk hogy az ilyen sietősök miatt szokott óránként ráfutásos baleset lenni aztán áll a pálya 1 órát.

2019. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%
Nos, az M3-on van sok fix traffi, ezeket kell ismerned. Nagyon ritkán van, hogy mérnek a rendőrök is külön a felüljárókról. Van egy tuti megoldás: Waze, azzal majdnem biztosra mehetsz. Aztán hogy mennyivel mész, az a te dolgod. Én is van, hogy Miskolcról keletebbre 200-al megyek, mert full üres a pálya, a franc se számolgatja, hogy hány percet nyerek, de az tény, hogy sokkal gyorsabban hazaérek.
2019. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

"Közben csak a fogyasztáson buksz legalább 2 ezer forintot. Öregebb, gyengébb autóval, vagy forgalomban gyorsítgatva sokkal többet. (Időarányosan legalább 4000 Ft-os órabér, keresel annyit?)"


Na az ilyen mondatoktól szoktam fogni a fejem. Ha gyorsabban mész akkor a km-ek is szaladnak tehát nem ettől fog az autód többet enni, de ezt magyarázhatom neked. Tudom, mert volt mikor többször mentem 180-al is nem autópályán és nem volt több fogyasztásom. Azért mert a fékezések növelik meg a fogyasztást vagyis az elveszített energiák. Van olyan autógyártó ami ki is használja ezt a vitorlázási módot. Mit gondolsz csak a piros lámpa várakozása miatt több a fogyasztásod? A stop&go autók nem esznek barmi keveset ahhoz képest, hogy várakozás közben leáll a motor. Szóval engem nem zavar, ha 170-el megy csak ne ész nélkül tapossa azt a gázt!

2019. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
németbe megyünk és gondoltam ne menjünk a 4-esen ,a kocsi bírja, egy kétezres ford dízel, máshol nincs hol ennyivel menjek vele.jót tesz a szürcsinek
2019. febr. 24. 13:58
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
#13: 7-es fizika. A légellenállás a sebesség köbével arányos. Ha tehát 100 helyett 200-zal mész, akkor 2 a köbön, azaz 8-szor annyi mozgási energiát emészt fel a légellenállás. Tehát a fogyasztásod is közel 8-szor akkora lesz.
2019. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

"AUTOPALYAN aki halibalit csinal ahhoz szerintem kell enyhe affinitás"


Örülök, hogy ilyen önbizalmad van :) A legveszélyesebb útszakaszok Magyarországon (2017-es adatok):

1. 4-es út, 187 baleset, ebből 13 halálos

2. M1, 129 baleset, ebből 10 halálos

3. M3, 122 baleset, ebből 6 halálos

4. 1-es út, 118 baleset, ebből 4 halálos

5. 47-es út, 113 baleset, ebből 7 halálos

6. 6-os út, 112 baleset, ebből 12 halálos

7. 3-as út, 109 baleset, ebből 5 halálos.

Az M3-ason tehát átlag 3 naponta van baleset, és kéthavonta meghal valaki. Több baleset és több halálos baleset van az M3-on, mint a párhuzamos 3-as úton.

2019. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

#13 és #15: némi pontosítás:

100 km/h -ról 200 km/h-ra gyorsítva:

- a légellenállás négyszeresére nő (négyzetesen)

- a légellenállás leküzdésére fordított energia kilométerenként a négyszeresére nő (négyzetesen)

- mivel egy kilométert négyszeres légellenálással szemben fele annyi idő alatt kell megtenni, ezért az autó teljesítménye a nyolcszorosára nő (köbösen)

- a percenkénti fogyasztás a nyolcszorosára nő (köbösen)

- mivel közben az utazás ideje felére rövidül, a kilométerenkénti fogyasztás a négyszeresére nő (négyzetesen).

A pontos fogyasztás-teljesítmény összefüggés persze függ a motor tulajdonságaitól, de nagyobb sebességeknél (pl. 130-ról 170-re gyorsítva) már elég jó közelítés a NÉGYZETES összefüggés a sebesség és a kilométerenkénti fogyasztás között.

2019. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Jól tudsz számolni le a kalappal és sejtettem, hogy valaki ezzel fog érvelni, de rossz hírem van: akkor is igazam van:)

Ha 200-ról leveszed a lábad nem 10 másodpercig fog hajókázni 100-ra vagy mondjuk 60-ra. Különben is akkor miért alkalmazzák ezt a tecknikát modern autóknál mint például audi, bmw? Lehet te kellesz oda zsenikém. Olyan jól számolsz, hogy megváltanád a világot. A szél energia valóban megnő, de úgy visszafele is ugyanúgy csökken, nem? Neked erősödik továbbra is? Akkor jó örülök neki:)

2019. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

200-nál 8x akkora fogyasztás? :D azaz a 2.0 TDI motornál 6 helyett 48 liter/100km.



en sosem voltam jo semmilyen reál tantárgyból, de mostmár van sejtelmem miért nem látogatnak meg minket a földönkívüliek. :D

2019. febr. 25. 14:49
 20/21 A kérdező kommentje:
a 6 liter 100km/h átlagnál lehet elérni.
2019. febr. 25. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!