Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A téli gumit már lecserélitek...

A téli gumit már lecserélitek a kocsin?

Figyelt kérdés
Nekem még az van rajta, de nem tudom, érdemes-e koptatni tizenfokokban, amikor nem mondanak megint hideget. Érdemes lenne már lecserélni?

2019. febr. 27. 07:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt sozkták írni, hogy a téli guminak hosszabb a fékútja, és gyorsabban is kopik, ha nem téli viszonyok között használod.
2019. febr. 27. 09:20
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Írnak ezek mindent, sorosterv, buszokon sem cserélik én sem szoktam , és azért én jó sofőr vagyok, én bármilyen gumival megjárom németet trélere.
2019. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

nem rosszab a jó!téligumi nyáron sem.


amúgy még nem cseréltem le, majd március 20.-a után.

2019. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem külön felnin van a nyári gumi, így mindegy, mikor állok neki otthon, nem befolyásol a gumisnál álló sor.

És reggelente még jeget kaparok az ablakról, így még marad egy ideig, az biztos.

2019. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 veterán vas ***** válasza:

Pár éve is "volt szerencsénk" egy laza márciusi hóviharhoz, úgy hogy nyugi. Egyenlőre maradjon.

Különben is, ha beüt a tuti 15-20°C, akkor elő a szerelőkesztyű/krokodil/keresztkulcs, és mehet a csere. ;)

2019. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem is külön felnin van a két szett és ameddig én is kaparom hajnalban a jeget, addig nem teszem fel a nyári abroncsokat.


Egyébként a napforduló évek óta bevállt, mint referencia időpont.

2019. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap majdnem átcsavaroztam, de végül csak nem estem kísértésbe. Viszont ma rosszul esett a 450 km a +12 fokban téligumikkal. De ha április 5-én leszakad majd a hó, akkor legalább kitudok állni még az udvarról.
2019. febr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én ma is 250km-t megyek, nagyrészt pályán, tizenfokokban. Nem leszek tőle rosszul. Nem papírból vagy mogyoróvajból van az a téligumi, ennyit simán kibír.

Kb 1 hét ameddig megbízható meteorológiai előrejelzést lehet készíteni. Azaz semmi nem garantálja, hogy ha most meleg van, akkor egy hét múlva nem szakad le a hó. Én még várok kb egy hónapot, utána dobom át a kerekeket valamelyik hétvégén.

2019. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!