Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire fontos a téli gumi?

Mennyire fontos a téli gumi?

Figyelt kérdés

Angliában élünk. Itt nincs téli gumi, nem használja senki

2 éves autónk van, a gumija tökéletes de nem téli gumi. Pár nap múlva hazamennénk kocsival 1 hétre. Van hólánc, de nincs téli gumi. Németeknél, Osztrákoknál menyire figyelik , hogy táli gumival van a kocsi? Mert mintha azt olvastam volna, hogy kötelező. De igaz ez? Neten kerestem hivatalos forrásoknál de nem találtam semmit.


2019. jan. 30. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A sajat es masok erdeke , hogy legyen teli gumi az auton! Nemet es osztrak reszeken figyelik, nekunk volt mar ra pelda, hogy ahogy atleptunk a hataron ( svajcbol indulva, ausztriaba), akkor csekkoltak az autot, de konnyen lehet h mi voltunk az 1 az 1000bol, es titeket vszinuleg nem neznek meg. DE! ettol meg jo lenne, ha lenne gumitok, mert az utviszonyok megkovetelik.
2019. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A téli gumi a családod életét jelentheti...
2019. jan. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
45%

Kedvencem a kerdesben a "kerestem de nem talaltam semmit".....

Gondolom nálad fizető lett a google,ugyhogy akkor tessék:


[link]

2019. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Ausztriában okt 15 és ápr 15 között kötelező, szúrópróbaszerűen ellenőriznek és elég komolyan büntetik.


Meg amúgy is Németországban és Ausztriában jelenleg olyan az időjárás, hogy simán kifoghattok egy olyan hóvihart, ami következőtében az autópálya is durván jeges/havas lesz.

2019. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Osztrákoknál télen kötelező, teljesen jogosan, gyakran fordul elő havazás, egyébként a négyévszakost is elfogadják. A saját biztonságod érdekében old meg valahogy, egyébként ellenőrzik is. Kiszúrhatják a határon is, mert hiába van schengen, ha Hegyeshalomnál mindig áll legalább egy Hansi a "hangár" alatt, és nem biztos, hogy csak migránsokat keres a kocsiban. Azt nem tudom, hogyan oldjad meg, hiszen Angliában valóban ritka a tél, így később nem fogod használni, meg gondolom a beszerzése sem egyszerű, lehwt hogy legjobban akkor jársz, ha a csatorna túloldalán az első gumisnál veszel egy olcsó szettet. Esetleg négyévszakost veszel, visszatérve Angliába visszacseréled a nyárira, majd 3 év múlva, amikor 5 éves lesz a nyári, még 3 évig a négyévszakost használod Angliában.
2019. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Azt szoktam mondani, hogy nem olyan fontos, de ezen a télen KELL. Nézd csak meg Ausztriában milyen havak vannak, rengeteg hó hullott mostanában. Elkapsz egy havazást, a parkolóból ki sem tudsz állni téligumi nélkül.

Amúgy Ausztriában kötelező a téligumi és a hólánc, nyilván nehéz ellenőrizni, de sosem lehet tudni, az osztrákok szeretnek szivatni.

2019. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Miért autózik valaki 4000 kilométert jobbkormányos autóval Magyarországra? Ez valami élvezet? Dicsekszik, hogy 1 seggel lenyomja Skóciából Pécsre. Pénz az ugye nincs szállásra. Félelmetes. Halottam olyat, hogy az osztrák rendőr levette a rendszámot a gumi miatt. Télen 4mm profil elvárás ( osztrákoknál ). Az én CrossClimate gumimon a szélén új korában volt ennyi. A közepén 7
2019. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!