Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem károsodhat az autó elektro...

Nem károsodhat az autó elektronikája, ha a gondozásmentes akkumulátort kiszerelés nélkül, a helyén töltjük?

Figyelt kérdés
(Mit jelent az akku cimkéjén lévő "L1" jelzés?)

2019. febr. 27. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem... ennyi erővel menet közben is károsodna amikor tölti a generátor :)
2019. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kiszedni az akkut töltéshez. Sőt, van a töltőmhöz olyan adapter, amit a szivargyújtóba dugra azon keresztül lehet tölteni az akkut. Nagyon kényelmes. Eddig semmi baja nem lett az autónak. Igaz, hogy hozzáteszem ez már mikroprocesszor vezértelt hülyebiztos töltő, mindenféle beépített védelemmel. Egy hagyományos vasmagos tartfót nem mernék így rárakni.
2019. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem,ha nem csinálsz zárlatot.Az autódból,ha kiszeded,akkor okozhat hibakódot a visszarakásnál és sok idő mire az elektronika vissza áll a rendes állapotba.Ez most már a jellemzőbb.A riasztót is beindítja,ha van benne.

Nem javasolt kiszerelni,csak ha már nem használható.A csere miatt viszont igen.

2019. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik akkut lehet kiszerelés nélkül tölteni.
2019. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Csak azt nem értem, miért kell egy akkut tölteni.

Ha az akku már nem öreg, a töltés jó, akkor egy indítást kb. az első öt percben visszatölt a generátor.

Az akku töltögetése már egy időszerű akkucsere halogatása szokott lenni a legtöbb esetben.

2019. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 1. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Az akkut maximum akkor kell töltögetni ha hideg időkben értem ez alatt mínuszokban használod az autót rövidtávokra 10-15 percig amikor még bemelegedni sem tud normálisan akkor az akkumulátor is jobban van terhelve hidegindításnál és ha használod a fogyasztókat lámpákat például amiket biztosan fogsz használni, rádiót, fűtést tudom is én még mit akkor nem fog ilyen rövid idő alatt visszatölteni az életbe. Persze ha viszonylag új akkumulátorról van szó és ennyit kell töltögetni akkor lehet hibás akkumulátort adtak el neked ilyenkor cserélni kell garanciába. Persze lehet te jót vettél akkor valószínű a töltéseddel van a baj azt is érdemes csekkolni, ha az jó akkor még az önindítót is érdemes ellenőrizni mert ha már évek óta nyúzva van és van mivel rámérni mekkora teljesítményt szív ki az akkuból vagy mekkora a feszültség esés indítás pillanatában úgy hogy jó az akku jó a generátor akkor valószínű az önindító járja a végét.

Egyébként kérdésedre a válasz az hogy lehet tölteni úgy hogy az autóba van az akkumulátor, a mai akkumulátor töltőkbe már olyan védelmi elektronika van hogy még zárlatba sem igazán lehet vinni az egész mindenséget ahhoz már nagyon akarni kell hogy kárt tegyél bármibe is. Túltöltés elleni védelemtől kezdve minden van már bennük és nyilván az akkumulátor is úgy fog töltődni mint ha a generátor töltené. Arra kell nagyon odafigyelni hogy ha indítasz ne legen csatlakoztatva a töltő mert akkor a töltő biztosítéka rögtön ki fog égni és van amibe cserélhető, van amibe csak forrasztással lehet, de van amibe egyáltalán nem és kuka a töltő. Persze lehet kapni olyan töltőket amivel már bikázni is lehet az autókat persze azok nem is olcsóak.

2020. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már csináltam úgy, hogy még rajta volt a töltő és beindítottam a motort. A töltőnek se lett semmi baja. CTEK MXS 5.0
2020. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!