Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért minősül kerékpárnak a...

Miért minősül kerékpárnak a robogónak kinéző elektromos jármű?

Figyelt kérdés

Van jóval nagyobb teljesítményű, mint 300W (max engedély nélküli járműteljesítmény) ráadásul komplett robogónak néz ki (pedált leszámítva) mégsem kell rá jogsi. Hogy is van ez?

Valamint miért kapható rollerhez meg bringához akár 1KW-os elektromotor is, ha ahhoz jogsi kellene?


2010. júl. 2. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én forgalmaztam szervizeltem ezeket az elektromos bringákat. Igen bringa! 250 watt-ig az. 250 watt felett minősül segédmotornak. ezt magam sem értem....

2010. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A legszörnyűbb az, hogy repeszt vele fiatal, öreg, mindenféle kresztudás nélkül. Mert ugye a biciklihez nem kell kresztanfolyam...
2010. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
400W a határ okostóni.
2010. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok okostóni! Mielőtt leszólsz valakit olvas utána....


[link]

2010. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogyan is kell többsávos főútvonalon kerékpárral balra kanyarodni?

(Zebránál szépen át kell tolni.)

Plusz jogokat is nyerne a bringa, ha felminősítenék, amik újabb veszélyekkel járnának.

2010. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19:47 hiába linkelgeted itt be a kreszt, konkrét paragrafussal cáfold meg a 400W-ot - ha tudod. Nem fog sikerülni...
2010. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, te szerencsétlen. Legalább olvasd már el!!! Te tényleg ennyire sötét vagy? Meddig olvastad? Két sor? Ott van benne a jogszabály!!!!


Az ilyen minek írogat? Egyébként én is tévedtem mert 300 watt, de akkor sem 400. Összezavart az, hogy mi a 250W-os bringákkal foglalkoztunk.

2010. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tessék itt a rendelet, ami elég világos!


1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez.


Te nagyon okos, itt van és ez világosan kimondja, hogy legfeljebb 300 watt!!!


Te figyelj? Miért nem maradsz inkább csöndben?

2010. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

07-02 21:06 írójának:


Pontosabban:


"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

54. § (4) Kerékpárral

a) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá

b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni

nem szabad.


A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia."


Tehát így (közvetetten) csak LAKOTT TERÜLETEN KÍVÜL(!) kell bekanyarodni balra és nem csak a többsávos főútvonalnak minősített utakon, hanem már a kétszer egysávos főútvonalak esetében is.


Továbbá a


"III. RÉSZ

A gyalogosokra és a járművek utasaira vonatkozó szabályok

Gyalogosok közlekedése

21. § (5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,

a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),

b) egyéb helyen bárhol,

a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át."


[link]

2010. nov. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!