Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autócsere, de még nincs...

Autócsere, de még nincs adásvételi szerződés, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lecseréltem az autómat és beleszámították a másik autó vétel árába.

A régi autómról akkor kapok adásvételit ha eladta a keteskedő, tehát az a kérdésem hogy ameddig nem adja el addig fizetem a súlyadót(teljesítményadót), és mi van akkor ha sokáig nem tudja eladni? Akkor mit tudok tenni hogy ne 2 autó után fizessek?


2019. febr. 28. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Súlyadót mindenképp fizetsz, mert aki január elsején tulajdonos az fizeti az egész évet. Viszont a KGFB-t nem tudod lemondani szerződés nélkül és így a bónuszodat sem tudod átvinni a másik autóra. Ezen kívül ha a próbaúton jól meghajtják, te kapod a csekket a gyorshajtásért, a parkolási bírságokkal ugyanez a helyzet. Én ragaszkodnék hozzá hogy írása át, vegye a nevére a kocsit amíg árulja, csak ezzel lesz tiszta a helyzet és te is így tudsz továbblépni. Ráadásul úgy tudom, a kereskedők ilyenkor nem is fizetnek az átírásért.
2019. febr. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt kiegészítve ,még az új tulaj téged fog perelni,ha az autót úgy adja el a kereskedő,hogy eltitkolt súlyos hibákat,ami esetleg nem nálad,ha nem ő nála keletkezett,mert kitapossák a belét. Semmi felelősséget nem vállal és nincs a 2x félév kötelezettsége sem amit a törvény előír,mert te vagy az eladó és a tulaj.A haszon viszont az övé.Ő mossa kezeit,mert bizományban értékesíti.Te bíztad meg így a törvény szerint.Neked meg marad a nyakadon az 1x félév és esetleg a pereskedés.

Én nem engedném,ha az én autómról lenne szó,mert terhelnek még a költségek is,mintha én használnám,és még a biztosítás,vele a bónusz besorolást sem tudom átvinni a másik autóra.Súlyadó.Ha kárt okoznak az autóval egy másikban a bónusz ugrik,de emelkedik a biztosításom.

Szóval, te viszel minden balhét,ami ezzel jár.

2019. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszomhoz még annyit,hogy az a baj,hogy sokakat elvakítja ez a beszámítja akkor az autómat egy másikba téma.Ha nem így adod oda a régit,akkor is beszámította volna a haszon reményében,mert az ő tőle vett autódon is van haszna ,csak vegyél egyet tőle.

Azt szeretném kérdezni még,hogy esetleg a te ,tőle vett "új" autód kinek a nevén volt?Mert ha egy magánszemélyé,akkor te is elestél minden lehetőségtől,ami a kereskedőt kötelezi.

2019. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Műszaki 1 hónap és lejár amit beszámoltak,olvastam olyat hogy pl.van papirom hogy beszámolva van x összegben,van pontos összeg a papiron,és hogy beszámitva van, azzal is lehet nizonyitani hogy pl. gyorhajzás vagy parkolást igy el lehet intézni.
2019. febr. 28. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!