Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek vegyek Ford...

Szerintetek vegyek Ford Sierrát első autónak?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy, nem sokára kezdem a vezetést, és ha a jó isten megsegít menni fog a dolog, utána pedig szeretnék venni egy olcsóbb autót. Szép, karakteres autónak tartom a Sierrát. Értelmes autós berkekben tisztelik ezt a típust. Öreg már tudom, de 1-2 évre jó lehetne nem? Valamelyik benzinesre gondoltam, talán a 2 literes lenne a legjobb, az 1.6-ot mindenképp kerülném egy ekkora autóhoz. Hátsó kerekes, tudom, hogy ez télen pl. akár hátrány lehet. De egyébként egy ilyen miben más, mint egy első kerekes? Másképp kell vezetni? Akinek volt már ilyen autója, vagy ismerősének, leírhatná a tapasztalatait. Talán még mindig élvezhetőbb autó, mint akár egy 10-15 évvel fiatalabb.

2019. márc. 1. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Hát annak már kezit csókolomot kell köszönni olyan idős.

Szerintem egy első kerék hajtásost könnyebb vezetni, főleg meg egy kezdőnek.

A hátsó hajtású nagyon hamar megfarol, és ez egy kezdőnél már tragédia is lehet. Plusz már úgy sincs olyan jó műszaki állapotban hogy ezt jól lehessen érezni.

2019. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

Ha jobb példányt kifogsz akkor az még jó lehet akár több évre is, de ismétlem HA JÓ PÉLDÁNY!


Nem írtad melyik? Mk1 vagy Mk2?


Az Mk1 szép de az Mk2 nekem már nem tetszik.


Annyiból másabb vezetni a hátsó kerekes autót, hogy vizes, jeges, csúszós úton óvatosabban kell vele menned.

Viszont pl. jobb vele "kiugrani" egy forgalmas úton mert az első kerekes csak pattog egy helyben mint a kecskesz..r


ABS azért legyen benne!

Kormányszervó sem ártana de ABS nélküli autó nem alkalmas hétköznapi közlekedésre csak hobbiautónak amit csak napsütésben használsz.

2019. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát abból, ahogy feltetted a kérdést, kiderül, hogy nem neked való. Ez már olyan öreg autó, hogy túl drága a fenntartása, nemhogy olcsó.
2019. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az olcsó alatt most konkrétan azt értettem, hogy nem lesz egyhamar annyi pénzem, hogy pl. 1 millió feletti összeget kiadjak egy összegben egy autóért. :)
2019. márc. 1. 19:03
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

És mennyi lenne ez a Sierra?


Csak mert 300e-ért egész korrekt swifteket kapni már.

2019. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Hátsó kerék nem hátrány télen se, csak azoknak akik sose vezették és kifogásokat keresnek ellene. Én is hátsó kerekessel kezdtem, kezdőként évekig használtam nagy hóban is. Nem volt kipörgésgátló meg semmi. ABS-em és szervóm volt azt csá. Sose volt semmi baj, csak oda kell figyelni. Első kerekessel és összkerekessel is tudsz csúszni az árok felé. Annyi hogy vezetsz egy órát egy kevésbé forgalmas havas területen és már tudod is mennyire nyomhatod neki mielőtt kivinne. Nem bonyolult dolog. Aki annyira nyomorék hogy erre képtelen vagy csak be akarja magyarázni magának hogy az, az tényleg ne vegyen ilyen autót.


Viszont ford sierrát én nem vennék. A motor méretéhez képest rendkívül kevés erőt ad le. Ritka, így drágább az alkatrész, és már öreg szóval minden baja lesz.

Le leszek pontozva, de ha hátsókerék meghajtásosat akarsz akkor a BMW a legolcsóbb. Sok van belőle, olcsó és megy is. Abból a 2 literes motor a 150 lóval (pontosabban ami abból 20+ év alatt megmaradt) elég jó, csak a rozsdára kell odafigyelni. És nem kerül sokkal többe. Az alkatrész meg kimondottan olcsóbb.

Annyi hogy ezt senki se tiszteli (nézz csak körbe itt az oldalon). De ha nem másoknak, hanem magadnak veszed az autót akkor szerintem jobb választás.

2019. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

5-ös. Első autónak nem swiftet kell venni, hanem valami olyat amivel élvezi is a vezetést. Különben élete végéig BKV-zni fog.


Majd ráér akkor swiftet venni hogyha az asszony elhagyta, viszi a gyerekeket és alig jön ki a gyerektartás fizetése után hó végéig, de kell valami amivel az egyik munkából időben átér a másikba, és addig is fedve van a feje, mert így is eléggé kopaszodik, nem szeretne még több hajat veszteni. És amúgy is az egyedüli dolog ami még emlékezteti a valaha megélt szabadság ízére az a 20 perc amit a munkából hazafele vezetéssel tölt. Ezért arról nem szeretne lemondani, de az egyedüli autó amit megengedhet a lyukas aljú swift amit a szaksuliból ismert szerelő haverok azért még átlöknek a vizsgán.


Egyenlőre hagy élvezze az életet, és vezessen olyat amit szívesen vezetne. Majd eljön a rossz idő is. Majd akkor ráér swiftet venni.

2019. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=q-qUsoHR8CA&t=1s

Nézd csak meg a srácot, annyi, hogy neki nem első autója, és van egy kis köze az autókhoz. De egy 1.8 turbódízel Sierra akár még ésszerű is lehet.

2019. márc. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Vegyed meg , megse kellett volna kérdezned.

Csak lepontozás megy ???

2019. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezek a kocsik már sajnos úgy szétrohadtak, hogy a szerkezeti stabilitásuk egy kartondobozéval vetekszik.


Én kis pénzből, friss jogsival valami újabb kisautót vennék, pl. "új" swift, honda jazz, toyota yaris, stb. amiket lehet, hogy nem egy nagy élmény vezetni, de legalább nem halsz meg, ha nekimész valaminek. És emellett nem esznek tíz liter felett, nem eszik az olajat, nem robbannak le folyton és van hozzájuk alkatrész.

2019. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!