Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlása?

Új autó vásárlása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, új autó vásárlása előtt állok. 9 fajta autó játszik ami közül választanék, mindegyik más-más kategória. Segítenétek érvekkel/tapasztalatotokkal alátámasztani melyiket érni meg a legjobban? Meg melyik motorral lenne a jó (bá az annyira nem lényeges)


1. Toyota Rav 4


2. Suzuki sx4 s-cross (1.4T)


3. Suzuki Vitara (1.4T)


4. Kia Sorento


5. Kia Sportage


6. Nissan X-trail


7. Nissan qashqai


8. Renault Koleos


9. Skoda Kodiaq


Tudom, egy nem normálisnak tűnök, 2 éve szeretnék új kocsit venni, de eddig nem mertem, most viszont szeretnék. Nissan-nál állitólag a héen nyílt napok vannak!:D



2019. márc. 1. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Viszont az lemaradt mennyit szánnál a kocsi megvételére
2019. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Számomra a Sorento feleslegesen nagy, ezért a 7 év garancia és a minőség valamint a formaterv miatt a Sportage-t venném.
2019. márc. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezekből nálam a sorrend: Rav4, Qashqai, Sportage.

(én tavaly nézegettem hasonlókat, a fentiek közül volt is a listámon 1-2 autó, végül egy Peugeot 3008-at választottam)

2019. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SándorÚr ***** válasza:
Ezek mind nagy, jól pakolható kocsik, úgytudom ár érték arányban a Suzuki Vitara a legjobb. Lehet az 1,4-es motor kicsit kicsi, de ki kéne próbálni lehet nagyon jól húz. Esetleg a Skodának és a Toyotának adnék még egy esélyt. Nissan - Renault ugyan az, sok rosszat hallani róluk
2019. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A kilenc felsorolt autó között nagy különbségek vannak, mind méretben, mind pedig árban. Hány éves vagy, esetleg vannak/lesznek gyerekek? Ezeket Te tudod. Tapasztalatból mondom, nekem van két gyerekem, és egy Nissan Qashqai. Határeset!! Ha tehetném, tőle csak nagyobb kocsit vennék, pedig szeretem.

2019. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

44/F. Van 2 gyerek!:D

És azért van ez a sok kategória mert jókat hallani róluk meg néhány tetszik. Szívem szerint az új Rav4-et venném!

2019. márc. 5. 07:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Skoda Kodiaq rs!!
2019. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Legális Technocol ***** válasza:

Előszóként: azzal gondolom te is tisztában vagy, hogy bár ezek az SUV-k nagyon jó társak vidéki mellékutakon, de autópályán és városban bűn kellemetlen dolog használni őket. S sajnos az sem igaz, hogy túl tágasak lennének, mert a hajtáslánc és futómű veszi el a helyet, nem az utastér, nem nagyobbak ezek a kocsik, mint egy közepes méretű kombi, de sokkal drágábbak - ha nincs valós igényed a terepjáró képességre (már ha ezek az autók bármennyire is rendelkeznek ilyennel) akkor nem biztos, hogy ki akarod fizetni ezt a plusz árat.

A RAV4 talán azért racionális választás, mert a Toyotának a legmagasabb az értéktartása, viszont új modell amiért bőven szoktak prémiumot felszámolni a kereskedők. Ha ez érdekelne én várnék 1-2 évet még felfut a gyártása és alacsonyabb lesz az ára.

A Suzukinál az SX-4 egyértelműen magasabb kategóriás modell, mint a Vitara, s annyival nem is drágább, hogy ne lehetne fontolóra venni vele szemben, úgyhogy én előbbit kizárnám a második javára.

A KIA-nál már nagyobb az árkülönbség - sőt, vannak még más crossover modelljei is a gyártónak: el kell menni megnézni mi van nekik raktáron és ha lehet, alkudozni. Nem rossz autó egyik sem, de változó az elérhetőségük.

A Nissannál meg még nagyobb a két modell közötti differencia - szerintem nézz utána, hogy biztos szükséged van-e egy X-Trailre, mert műszakilag teljesen mást nyújt, mint egy Qashqai: ég és föld a két autó a motorháztető alatt (a Koleos egyébként a Renault emblémás Qashqai).

A Kodiaq annyiban jó, hogy a VW ugyanerre a modellre építette egy csomó drágább SUV-t is, szóval tényleg megvan benne az az érzés, hogy egy jó üzletet csinál az ember, mert sokkal felszereltebbnek érződik, mint más kategóriatársak, viszont hihetetlen sok probléma is van vele (ugyanúgy mint a többi ilyen VW modellel). Tele van elektronikai bakival az összes rokon típus - megbolonduló fedélzeti elektronika, váratlan lerobbanások meg olyan hibaüzenetek, amiket még a márkaszerviz sem tud értelmezni. Ha van olyan kocsi, amitől óva intenélek a listán, akkor az ez - nincs most toppon a gyártó sem az autói minőségében, sem a kiszolgálásban. Garancia időn belül bármilyen problémával megpróbálnak lerázni.


Még talán a Citroen C5 Aircrosst, Opel Grandland X-et, Jeep Compasst, Fiat 500X-et, Mitsubishi ASX-et és Outlandert, Mazda CX-3/CX-5-t és titkos tippként Subaru XV/Forestert írnám hozzá a listához (ezek között is van mindenféle méret), bár utóbbi márkánál nem iparkodik túlságosan az importőr - alig hoznak ilyen kocsikat az országba, de viszont ott van nekik az Impreza meg Levorg is, mint alacsonyabb hasmagasságú testvérek, amik viszont rendelkeznek összkerékhajtással, annak ellenére, hogy nem SUV-k. Csak hát a többi típushoz hasonlóan Subarut sem érdemes rendelésre venni, mert a gatyád is rámegy meg várhatsz félévet, mire Ázsiából idehajózik az autód, ha teheted kizárólag készleten levő járművet vásárolj bármelyik típusból.

2019. márc. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem az x-trail és koleos kapcsolatot akartad írni, nem?
2019. márc. 7. 06:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Megvan már az új? :-)
2019. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!