Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jogok és lehetőségeim...

Milyen jogok és lehetőségeim vannak ennek a használt autó vásárlása után?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt vásároltam egy autót, megnevezve egy hyundai i30 1.4 DOHC 2011-es évjárat. Az autót kereskedőtől vettem, és rögtön el is rontottam egy alap hibát a vásárlásnál, hogy nem vittem el egy közeli szervizbe átnézetni. Az autónak biztosan elmondták az előéletét, ausztriából hozták be 110+ezer km-vel benne (7,5 éves autó). Az autókereskedőhöz alapból úgy mentem, hogy megbízható helynek gondoltak, az egyik oka az, hogy az autókerekedéshez tartozik hivatalos hyundai szerviz, illetve új autó kereskedésük is van. Ezentúl ismerőseim ajánlották a helyet, akik rendszeres ott szervizeltetik az autóikat és vettek is már hosszan használt autót mindenféle probléma nélkül. Na de, miután megvettem egy hét használat után elvittem egy autószerelő ismerősömhöz, aki megállapította elég hamar, hogy a kocsiban a vezérműlánc elvolt szakadva, és bár a motort megcsinálták benne viszont trehány módon, ezért csöpög belőle az olaj, a kézifék el van benne rohadva, illetve a fékkel is van az a probléma, hogyha fékezek vele akkor olyan mintha "harapni" az autó. Összességében autószerelő barátom azt mondta, hogy van benne egy bő 50-100ezer forintos "kár". Illetve ez a műlánc szakadás nincs benne a szervizkönyvben. Illetve az autószerelő ismerősöm elmondása szerint ezen hibák miatt nem kellett volna átmenni e a műszaki vizsgán, de a műszakit decemberben végezték el rajta akkor amikor behozták ausztriából (tehát aki végezte a műszaki vizsgát az valszeg csalt vele)


Ennek tudatában rögtön felvettem az autókereskedéssel a kapcsolatot, elmondtam a problémámat és ők szinte azonnal rávágták, hogy ők állják a szervizelést az autóban és meg is csináltatják. Illetve azt is mondták, hogy a műszaki vizsgáztatást nem ők végezték, hanem egy külsős szerviz.


Most ott járok, hogy holnap fogom visszavinni hozzájuk, én valószínűleg elmondom minden problémámat amit tapasztaltam, illetve az autószerelő ismerősöm is mondott. Mivel garanciás az autó ezért megkéne csinálni minden problémát, vagy nem tudom ez lenne tehát a kérdésem, illetve amit megcsinálnak benne és újra elviszem szervizes ismerősömhöz, és megint talál benne valamit akkor utána mit tehetek?


*Ha nem tudsz kulturált választ adni, vagy rögtön azzal kezdenéd, hogy minek vettem meg és a többi, azokat azonnal jelenteni fogom.


Köszönöm azoknak akik előre is tudnak segíteni!


2019. febr. 17. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eladó jótállással tartozik az autóért. De ha jól értem vita nélkül felajánlották a javítást, tehát nem értem mi a gond? Ez amúgy kötelességük minden olyan hiba esetén, ami használt autó vásárláskor nem volt külön szerződésbe foglalva, hogy fennáll.


Amúgy:

"a kocsiban a vezérműlánc elvolt szakadva, és bár a motort megcsinálták benne viszont trehány módon, ezért csöpög belőle az olaj"


Itt valamit vagy nagyon félreértettél vagy nagyon vakít a szerelő ismerősöd... Vezérmű lánc szakadás esetén nem az olaj csöpög hanem kuka a motor. "Szerencsés" esetben "csak" a szelepszárakat zúzza apró darabokra a felcsapódó dugattyú, de általában a teljes hengerfej odalesz és kuka. A legrosszabb - ám elég gyakran előforduló tünet pedig, hogy a ripityára tört szelepek belepotyognak a hengerbe és lezúzzák a hengerfalat. Manapság a speciális bevonatú hengerfalakat nem lehet javítani, vagyis ez esetben egy komplett motorcseréről beszélünk.


Komolyra fordítva a szót egy vezérlés szakadást után motorcsere van 10-ből 9x. A szerelőd ezzel kapcsolatban szinte biztos, hogy vakított, úgyhogy én ezt nem hangoztatnám azért a szervízben. Főleg, ha csak nincs röntgen szeme a haverodnak nem is értem ezt miből gondolja, mert atomjaira kell szedni a motort ennek vizsgálatához. Ha meg szétszedte a motort akkor ugrott a garancia.


Ha csöpög valahol az olaj az természetesen javítandó hiba, de vélhetően inkább valami filléres elöregedett vagy trehányul cserélt tömítésről lesz szó amit egy fél óra alatt megcsinál a márkaszervíz.


Szóval csak ésszel.

2019. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek a lánc gyenge pontja, de nem jellemző, hogy rögtön szakadnak. Pláne nem ennyi km futásnál. Az osztrák autók alján a rozsda a probléma még, nézesd meg azt is, ha már...amúgy a szerviz teljesen normálisan járt el. (ha a motorfelújítás, csere stb nem volt benne a leírásban, én inkább visszacsinálnám a bizniszt...)
2019. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
húú nagyon szépen köszi a részletes válaszokat, ment a hüvelykujj! :)
2019. febr. 17. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ne támadj, egyelőre minden rendben megy!
2019. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól mondják, itt nincs semmiféle jogi félreértés, állják a javítást, így nincs mit megreklamálni.


Használt autó vásárlása mindig lutri, hol kisebb-nagyobb.

2019. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is a legfontosabb, hogy a szerviz úgy állt hozzá a problémádhoz, ahogy az elvárható, teljesen korrektek.

Másodszor, ahogy előttem is említették, érthetetlen számomra, hogy a szerelőd miből állapította meg, hogy volt egy láncszakadása az autónak... Ám még ha így is lett volna, ez semmit nem volt le az autó értékéből. Az olajfolyással kapcsolatos észrevétel jogos, de könnyen orvosolható probléma (elviekben).

Harmadszor: "kézifék el van benne rohadva". Ez így túl általános, a pontos részletek ismeretében lehet csak rá érdemben válaszolni. Az pedig, hogy "harap" a fék, nem lehet, hogy csak az előző autód után tűnik túl intenzívnek a fékhatás? Én is jártam már így, ez elsősorban pozitív dolog, előnyös.

2019. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Harap a fék: jelenlegi autómban akár kézzel is fékezhetnék, annyira érzékeny, 4 db nagy tárcsafék.
2019. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!