Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a robogómnak?

Mi lehet a baja a robogómnak?

Figyelt kérdés
Van egy Honda SH 50 fifty robogóm. Minden jól megy rajta, karburátora most lett tisztítva. Az egyetlen baja az, hogy ha 70nel megyek kb. 5 percig, akkor a motor leáll, aztán pár pillanatig újra megy és leáll megint addig, amíg teljesen lelassulok és megállok. Kb. 10 mp múlva újra lehet vele menni, semmi rendellenes nincs vele. A gyertya is jó. Én arra gondoltam, hogy áthúz a szikra, nem a gyertya szikrázik, hanem valahol a kábel mentén a nagyobb hő miatt. Ez lehetséges? A válaszokat előre is köszönöm szépen!

2019. márc. 2. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Több gond is felmerülhet, de én elsősorban a CDI hibára gondolok. Bár nagyon ritkán tapasztaltam gyújtótekercs problémát, jeladó hibát is ez esetben. Sajnos a gond az, hogy multiméterrel nem nagyon azonosítható a hiba, mert hideg motornál nem tapasztalható az elmondottak alapján.

Baj az, hogy költséges vásárlásba kezdeni, nem a legjobb megoldás!

A CDI hiba azért jobban kizárható, meg kellene mérni, hogy hány KOhm ellenállást mérünk trafó secunderén

, és gerjesztő tekercsről hány volt feszültséget kapunk?

Bár ezek az adatok nem garantálják, hogy az alkatrészek hibátlanok. Nem egyszerű eset. üzenetre azonnal válaszolok, ha több információm van a hibáról!

2019. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Esetleg lehet-e az, hogy nem kap üzemanyagot a motor?

Most jutott eszembe, hogy ilyenkor hiába húzom a gázt, nem reagál rá. Meg amikor ez történt, a gyertyát is kiszedtem és szikrám volt.

2019. márc. 3. 06:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor áll le a motor, ha kicsit meg van hajtva, akkor biztosan gyújtás körül kell keresni a problémát!

Kellene tudni, hogy milyen a gyertyaképe, mennyire őszbarna, vagy fehéres esetleg kormos.

Karburátor hiba ettől eltérő esetekben fordul elő.

2019. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a főfúvóka túl kicsi, ezért a keverék túl kevés benzint tartalmaz. Ezért a motor túl melegen jár és az olaj már nem úgy ken, ahogy kellene. Ez megmagyarázza, hogyha nem teljes gázzal megyek hosszabb ideig, akkor nincs baja. A leállás utáni rögtöni indulás is magyarázható ezzel. Legalábbis én erre tippelnék. Ez lehetséges?
2019. márc. 8. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló problémám, csak a végén nekem egyáltalán nem indult. A gyújtás alaplapon volt elégve egy tekercselés, ez cserélve lett és minden rendben volt.
2019. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!