Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines golf IV-ről mi a...

Benzines golf IV-ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

1.4es vagy 1.6os golfot tervezek venni. Arra lennék kiváncsi, hogy mennyire kényes az autó, mekkora a szervíz igénye ilyenek érdekelnének elsősorban.

Továbbá mivel 2 méter vagyok mennyire tágas az autó?



2019. márc. 3. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
1.4-et kapásból felejtsd el, nagyon gyenge. Volt 1.4-ünk, egy-előzést legalább 3-szor át kellett gondolni. Amúgy nagyon kényelmes autó, nálunk 10 évig volt kb (használtan vettük 50 ezer km-re, kb 140 ezerrel adtuk el), ennyi idő alatt a kopóalkatrészeken kívül egy generátor csere volt, illetve egy vízpumpa ment el 1 hónappal csere után (mondjuk az gyári hibás volt), valamint egy kuplungcsere volt (mondjuk elég sokszor húzott futót). Olajat, vizet nem ette, bejártuk vele fél Európát, mindenhova elvitt. Nagyon szerettem, én konkrétan vele tanultam vezetni.
2019. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1.4 szánalmasan gyenge és ahhoz képest sokat eszik.

Az 1.6-tal már el lehet közlekedni, de az sem egy erőgép.


Egyébként nem egy bonyolult technika, sima szívóbenzin, nem sok baja szokott lenni.


Menj el egy kereskedésbe, ülj bele, próbáld ki, hogy elférsz-e benne.

2019. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:

1.4-est 1.6-ost felejtsd el........harmatgyenge mindekttő cserébe meg sokat is esznek,az 1.4meg még jó nyűgös konstrukcio is!

A legjobb a 2.0,mondjuk még az is szanalmasan gyenge azzal a 115loval,főleg ha a liter teljesitmenyt nezzuk,de ennek mar legalabb van nyomatéka és egy halálosan buta hengerenkenti 2 szelepes igazi regi vagasu szivomotor,ami legalabb stabil,es eljar ugyanannyibol mint az 1.4 vagy 1.6

2019. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az 1.4es motorról én is csak rosszat hallottam. Dee az 1.6 16v motor nekem bevált, vegyesen 6-7 literes fogyasztás. Nem eszi az olajat. És ráadásul jól megy. 4 évig volt meg nekem. EGR szelepet kellett rajta cserélni az elején. Utána már csak a szokásos kopó alkatrészeket. Ha betartod az előírt csere periódust akkor meghálálja az autó. Legalábbis az enyém ami 2003as évjáratú 1.6 16v BCB motorkód. Rozsdamentes állapotban adtam el 750e ft
2020. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!