Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire könnyű átszokni egy...

Mennyire könnyű átszokni egy erősebb autóra?

Figyelt kérdés

Leht hülyén hangzik picit a kérdés, de szeretnék venni egy újabb autót és egyben erősebbet is. Jelenleg autóm Golf 5 1.4 16v 80lóerő azt hiszem. VW Scirocco 2.0 tsi szeretnék venni. Az viszont 200 lóerő. Ez a 120 lóerő plussz nagyon sok lenne, óvatosabban kellene vele sokkal bánnom?

Csak már egy ideje ez a 80 lovas kis autóm van, és át lehet et szokni egy 200 lovas gépre? Köszi előre is :)


2019. márc. 6. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem hiszem hogy egy elsőkerekes autónál annyira nagyon számítana. Hátsókerekesnél érdekes a történet...
2019. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

63LE benzines volt az első autóm, a másik autónk egy 128le turbós dízel....gondot az okozott csak amikor az erősebből ültem át a gyengébbe :D

A kicsike autót egy 156le turbós benzinesre cseréltem,és most is csak azzal van a gond amikor a gyengébbe ülök tehát a dízelbe ami súlyra és méretre is a duplája szóval nem olyan kis fürge.

Tehát én azt tapasztaltam,hogy nagyobb megszokást kíván erősből a gyengébe (előzésnél stb nem mind1) mint gyengéből erősebbe.

2019. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Végülis igen, erősből gyengébe belegondolva nehezbeb .
2019. márc. 6. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején nehéz mert könnyen túlbecsülheted a sebességet vele...


Tudod, előzésnél azt hiszed például hogy ez 200 lóerő, simán beférsz még aztán lehet hogy mégsem!


Csak óvatosan az elején!

2019. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként pont ez az oka annak hogy lecserélem egy erősebbre a járgányt. ( na jó meg tetszik is már régóta az az autó). De nem kell azon töprengenem, hogy vajon elkezdjem -e az előzést vagy sem, váltsak -e vissza. És nem ész nélkül előzgetek én, meg nem is sietek, de azért valjuk be még ha városban elég is az a 80 paci, lakott területen kívül már annyira nem biztos hogy biztonságosan érzed vele a vezetést.( és nem versenyzésre gondolok).

Köszi mindenkinek a választ.

2019. márc. 6. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak a sebességre kell majd figyelj. Sokan bele esnek abba a problémába, hogy a sebességet alig érzed az újabb/erősebb autóban, és amíg nem érzed azt a "csapkod a szél" érzést mint a régi autódban, és addig nyomod a gázt míg ugyanazt nem érzed, szóval csalóka lesz a gyorsaság érzeted.

Ismerősöm autóváltás eslő napján kapta is a csekket gyorshajtásért :)

2019. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen erre ügyelnem kell majd :)
2019. márc. 7. 00:20
 8/9 anonim ***** válasza:
200 ló, kimondva lehet hogy soknak tűnik, de azért az sem egy kimondott aszfaltszaggató izomautó. Főleg első kerék hajtással nem kell a használatához külön képzés. Na, meg amíg ki nem tapasztalod, nem kötelező padlógázzal indulni vele. Én 101Le-ről váltottam szintén 200Le-re. Az új egyértelműen jobb, gyorsabb, nagyon fürge, de azért nem egy versenyautó szint. Az elején óvatosan! Ha új autó, amúgy sem illik rögtön padlógázzal terhelni. Aztán pár nap, pár hét alatt kitapasztalod a határait.
2019. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na és 80 ló után egy hátsó kerekes 333Le-s gép?

Azért ahhoz kell egy szoktatás?

Ja és soha nem vezettem még 200ló fölötti atót.

Egy a6 audi dízelt ami 170ló talán. Hát az is húzott rendesen.

2019. márc. 13. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!