Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Skoda Octavia...

Első autónak Skoda Octavia 1.4 (2005) vagy BMW 316ti Compact (2003)?

Figyelt kérdés
Főleg városon belül közlekedésre,munkába járásra lenne használva,hétvégente meg család látogatásra,bevásárlásra ilyesmire.Rokoné mindkét autó,mindkettő korrektül karban tartott,semmi baj velük.Őszintén a BMW tetszik,de eddig mindenki azt mondta akit kérdeztem hogy a Skoda jobb/megbízhatóbb.Szerintetek?21 éves vagyok amúgy és 4 hónapja van jogosítványom.
2019. márc. 7. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
ha nekem kéne választani, énm is BMW-t választanám. Ugyan a fenntartási költsége magasabb lesz, de egy 1.4-es Octaviánál hervasztóbb autó nem sok van. Előnye, hogy olcsó fenntartású, hatalmas a csomagtere és a beltere is.
2019. márc. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ugyis BMW lesz, felesleges ezen rágódni.
2019. márc. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
A racionalis döntes az octavia lenne....mondjuk nem ezzel a hurka 1.4-es motorral!
2019. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Racionálisan szeretnék dönteni.Mi baj van az 1.4-es motorral?
2019. márc. 7. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
gyenge, nyomatékszegény. Ha rendszeresen országúton, pályán jársz vele, akkor gyenge. Ha azonban nem sietősen haladsz, vagy pályázol, ott együtt lehet vele élni. (pályán azért a megengedett sebességet lazán tartja) Az egyhatos nyolcszelepes motor jobb, de az nem a kis fogyasztásáról híres.
2019. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
Az a baj az 1.4-essel hogy valami harmatgyenge bele ...tehát nem megy,cserébe meg zabál!
2019. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1.4-es van, BCA motorkódos, első autónak tökéletes. Kényelmes, tágas, tény, hogy az 1.4 nem erős, de amire kell azt bővel teljesíti. Pályán 140-es utazótempóval szépen lehet vele menni, korrekt a fogyasztása és olcsó a fenntartása. Tartottam tőle, mert sokan mondták, hogy 1.4 gyenge ekkora kasznihoz, de kipróbáltam és úgy éreztem, hogy jó lesz ez nekem. Te is próbáld ki, azzal semmit nem vesztesz.

Egyébként megmaradt a köztudatban a korábbi 1.4-es octavianak a gyengesége, az O1 pre-fl, ami majd egy literrel többet evett, kevesebb lóerő, kissebb nyomaték, szóval az tényleg gyenge volt. 2002-től viszont már az 1.4 BCA motorkódos skodákat gyártották, a kinézett 2005-ös is az valószínüleg. A maga 75 lovas motorjával én azt mondom, hogy megállja a helyét. Egy barátomnak 1.6-os van, kipróbálta az enyémet, minimálisan lomhábbnak érezte, de nincs nagy különbség.

Amit én tapasztaltam, hogy városban azért kicsit többet eszik, lévén a sok lámpa, kanyarodás, többször kell újra gyorsulnia és ott van a kicsi motor hátránya. Persze azért ott is elvan 8 literrel, országúton 6,2 az átlag, de volt már 5,2 is, meg is lepett. Utolsó tankolás óta most van benne 270km, ezalatt a vegyes fogyasztásom 7,1, ennek 70%-a város

2019. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!