Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak dízel...

Miért nem gyártanak dízel szuper autókat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. ferrari vagy lamborghini és társaira. Ugye a dízel motorokkal nagyobb nyomatékot tudnának elérni. Miért csak benzineset terveznek az ilyen autókból? Vagy csak én nem találkoztam eddig velük?

#dízel #sportautó #super auto
2019. márc. 7. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem: aki ilyen autót vesz, szereti pörgetni, szereti jól kihúzatni visító motorhangig. A dízel pedig nem erről szól: az inkább a nyugis, alacsony fordulatú autózás, nem a "sportos" motorüvöltöztetésről.
2019. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A másik pedig az, hogy szinte senki nem akar már dízel autókat venni. Ezek a gyártók majd az elektromos-hibrid vonalat fogják erőltetni.
2019. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Versenyautók között vannak szép számmal dízelek, például a Le Mans prototípusok is többnyire azok, pár éve meg hibridek is.
2019. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Le Mans azért más! Ott pont kijön a dízelek előnye, mert hosszú távú verseny.


"A másik pedig az, hogy szinte senki nem akar már dízel autókat venni."

Akkor én senki vagyok. Tavaly rendeltem vadonat új dízelmotoros autót. Teljesen elégedett vagyok vele.

2019. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Túl konzervatívak az emberek. Már a dízel Maseratira és a dízel Porsche Cayenne-re is sokan köpködnek, ezért szupersporkocsiba nem merték beletenni. Pedig az Audinak valós tervei voltak azt illetően, hogy a V12 TDI-t beteszik az R8-ba.
2019. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Emberi hülyeség mindössze.
2019. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!