Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos autót...

Milyen elektromos autót ajánlotok? 19/f

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves stác vagyok, 1,5 éve vezetek. A dízeles autómat elektromosra szeretném cserélni, mivel nem túl pénztárcabarát a havi 45 ezer ft tankolás, parkolások stb... Használtat keresek max 3,5-4MFt-ig.

Elvárásom annyi, hogy egy töltéssel 120 kilométert elmenjen, illetve ne 3 ajtós smart méretű hungerocelldoboz legyen.


Válaszaitokat nagyon köszönöm!



2019. márc. 7. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
te ugye ilyen vicces gyerek vagy abból a kacagtató műsorból ugye?
2019. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

vegyél opel amperát 28/f

amúgy nem tökmindegy hogy hány éves vagy a kérdés szempontjából?

2019. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: Miért lennék vicces gyerek?! Bocsánat hogy nem a tipikus 20 évesen BMW csapatós vagyok aki éjjelente a Tescó parkolóba driftelget.


Második: Köszönöm, néztem már azt az autót nem tűnik rossznak. A kérdés szempontjábol mindegy hány éves vagyok, de én leszoktam írni itt mindig.

2019. márc. 7. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Feltöltés nélkül 50-60 km-es utakat lehet tervezni, a 120 messze túl van azon, amit mostanság az elektromos autók valójában tudnak.

Az kevés, hogy ideális körülmények között egyszer valahogy sikerül kifacsarni az említett értéket, bár az is kétséges, megbízhatóan nem tudják a 100 km fölötti távot.


Csak egy teszt:

[link]


Téli zimankóban és nyári kánikulában nem ugyanazok a körülmények, és akkumulátor is fárad, 50-60 lm körül van az a táv, amire biztonsággal lehet tervezni egy feltöltéssel.


Nissan Leaf, Renault Fluence

2019. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Legális Technocol ***** válasza:
92%

Figyelj már - hol autózol te, hogy az is fontos, hogy ne legyen kicsi, hogy sokat is menjen meg hogy rendszeresen ingyen tudj vele parkolni? Pest megyén (vagy akármelyik magyar megyén) belül egy Mitubishi i-mievnél (Peugeot Ion/Citroen C-Zero) nem kell több, s bele is fér a keretedbe, ráadásul a méretei miatt jobban is parkolható, forgalomban is életképesebb, mint egy e-Golf vagy Zoe.

Más elektromos autó egyébként úgy sem elérhető ebben az árban, szóval ezzel véglegesen ki is veséztük a 3,5 millió forintos villanyautók kérdéskörét.

2019. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj ezzel hogy ezzel szerintem 5 évnél fiatalabbat nem tudsz venni. Bár nem ismerem a villany autók árait meg típusait. De 5 év után már jelentőset romlik az aksik kapacitása, tehát elég sokkal lemehet a hatótáva az újkorához képest, és bármikor eljöhet az hogy ki kell cserélni az aksikat. Ami bő 1 milió forint lesz. Én azt mondom hogy nagyon jó dolog lesz az elektromos autózás, de még nem jött el az ideje. Egy e-golf 10 milió felett van. Egy benzines golf 5-6 milió. 5-8 éves korában az elektromosod mikor tönkre megy benne az aksi akkor az értéke nem sok, ameddig nem cserélsz benne aksit. Senki nem veszi meg rossz aksival, ezért aki megvette újonnan az még az előtt akarja eladni mielőtt aksit kell benne cserélni. Aki újkora óta hajtja az érezni fogja hogy gyengülnek az aksik. Te megveszed nem fogsz érezni semmit belőle. Csak hogy egy idő múlva cserélheted. Szerintem egy elektromossal marha sokat kell autózni hogy "megérje" egyenlőre. Borzalmasan drágák még. Egy golfot veszel 5-6 milióért elég soká tankolod bele az elektromos felárát.
2019. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal nagyobb a Smartnál, mégis sokkal biztonságosabb a VW e-Up. Lassan kezdik kiárulni az első Green-Go és Limo flottát bár kicsivel magasabb áron, de esetenként használt autó garival. Én azokból szemezgetnék.
2019. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 miket dumálsz?

Hat éves Nissan Leaf elektromos autóm aksija 12% romlott. Épp a minap mértem. És tovább fog tartani mint maga a kocsi. Az hogy az elektromos autók akkumulátorát néhány év után cserélni kell az csak egy rémhír amit riadt benzinautógyártók terjesztgetnek.


Szerintem is egy elektromos e-Up passzolna neked, vagy egy Nissan Leaf.


Vagy vegyél egy plug-in hybrid kocsit. Olcsóbb venni és a hétköznapi utazást azt is tudja villannyal.

2019. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
8-as. Oké. 5 év a garantált utána minden nap ajándék, max 10 évig húzza ki, hidd el. Másik hogy egy nissan leaf ami kb akkora mint egy smart az 10+ milióba kerül. Ha van több mint 10 milióm egy autóra azért már elég komoly audit veszek aminek 5-6 liter a fogyasztása, és ha van több mint 10 milióm autóra akkor tuom is tankolni! Ameddig nem lesz az elektronosnak meg a helyénvaló ára addig nem fog beindulni a biznisz. Minek szívassam magam 80-100 kmes hatótávokkal ennyi pénzért egy picike kis nissan dobozban, mikor egy zsír új A4-et vehetek ennyiért...
2019. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8 éves a garancia és a Leaf kb dupla akkora mint a Smart.


Igen az elektromos autó egyenlőre sokba kerül. Az árak viszont zuhannak lefelé. Az első lapos TV is sokba került.

2019. márc. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!