Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet az, hogy egy 1.6...

Hogy lehet az, hogy egy 1.6 benzines turbómotor 200 lóerővel kb.7-8 liter között fogyaszt kombináltan?

Figyelt kérdés
Nissan Juke Nismot szeretnék venni, de páran le akarnak beszélni róla, mert 1.6 benzines turbó 200 lóerővel "leeszi rólam a gatyát is". Sokat olvastam utána és akitől megvenném is azt mondja, hogy pályán kb. 7 liter a fogyasztása. Elmagyarázná nekem valaki röviden mit műveltek a motorokkal, hogy ilyen "keveset" fogyasztanak? Volt egy 2000 évi 4-es golfom, az is 1.6-os benzines volt 100 lóerővel, már az is annyit zabált.
2019. márc. 7. 23:07
1 2
 1/17 Legális Technocol ***** válasza:
55%
Úgy, hogy ez a motor képes a szelepemelés illetve szelepnyitás változtatására, közvetlen befecskendezéses, turbó feltöltéses, kovácsolt és bevonatolt dugattyúkkal rendelkezik, valamint még töltő-levegő visszahűtés is van benne. Vagyis úgy viszonyul a 4-es Golfodhoz, mint kb. a Wright-fivérek repülő alkalmatossága egy MIG-21-es vadászgéphez.
2019. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre el tudom magyarázni, miért tévednek!
2019. márc. 7. 23:30
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Elég szakszerű válasz kaptál, ehhez csak egy kicsit tudok hozzátenni: ha nem nyomod, nem használod a 200 lóerőt, nem fogyaszt. Ha nyomod, sokat fog enni. A modern motorokat annyira optimalizálják már a befecskendezéssel, annyira ezred pontossággal működik benne minden, hogy képesek alacsony fogyasztás is produkálni.
2019. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Jó hír! Köszönöm!
2019. márc. 7. 23:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Mintha lett volna ugyanerröl egy kérdés, hogy birja-e a motor :D
2019. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 D. Brasco ***** válasza:
25%
Azert esznek ilyen keveset mert a modern turbomotoroknak részterhelésen (azaz nem padlózva) sokkal jobb a hatásfokuk mint egy sima szívóbenzinesnek!Főleg mint egy ilyen őskövület 1.6-os 4-es golf motor!
2019. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

1.6 turbó 156le könnyebb mint a nissan

gyári országút 4,5 liter. Átlag 5 litert megeszik és szépen egyenletesen szabályosan megyek. Ha azért kihasználom azt,hogy megy akkor persze kapásból szomjasabb lesz és 8-9 liter

Vegyes gyári szerint 5,8...ha nem száll el az agyam akkor valóban 5,6-5,8 a vegyesem

2019. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Pályán tempomattal 120-as tempóval.

Benzines teljesitményt itatni kell. Nekem a céges 1,0 turbó Octavia eszik pályán ugyanannyit.

2019. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

De ha kiakarod használni és megmutatni hogy milyen ez a 200 LE akkor ez is fog enni rendesen.

Nem 7 liter lesz az.

Persze lehet vele úgy is menni vele, csak akkor mi értelme van a 200 LE-nek.

2019. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pont én is 1.6T benzines 200 lóerős motorban gondolkoztam, csak az Opelnél. Ami visszatartott tőle, az a fogyasztása volt. A márkatársak persze különböző fórumokon próbáltak lelkesen győzködni, hogy autópályán tempomatal 140 km/h-nál beéri 7 literrel. Ezt elfogadhatónak, sőt nagyon kedvezőnek tartottam volna. Ilyen tempónál egy dízel is benyel valósan 5,5-6 litert. Csak az zavart, hogy a spritmonitor.de-n ennél az átlag jóval magasabb volt. Eddig ahány autóm volt, átlagos vezetési stílussal, pont a spritmonitor nagy átlagát hozta. A válasz erre persze az volt, hogy amit ott írnak nem mérvadó, mert a "sok hülye német" mind 220 km/h-val tolja. Sajnos saját tapasztalatból nem sikerült kiderítenem, mi az igazság, mert más autóm lett végül.
2019. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!