Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudná írni hogy...

002hollow kérdése:

Valaki le tudná írni hogy érzésre mekkora különbség van egy 1.6-os és egy 1.4-es 2007-2010 évjáratú toyota corolla-ban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy érzésre sokkal jobban meg az 1.6-os (124LE) mint az 1.4-es (90LE körül)? Két utassal (1 férfi, egy nő) illetve 4 utassal csomagokkal? Több utasnál, csomaggal már nagyon nehéz előzni az 1.4-es verzióval? Az 1.4-es verzió 2 utassal viszi autópályán a 145-150kmh-t vagy az már nagyon rázkódós, zajos rossz élményt nyújt?

2019. márc. 9. 15:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, benzines modellekről van szó.
2019. márc. 9. 15:15
 2/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedben megtalálhatod a választ is.
2019. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Legális Technocol ***** válasza:
Az 1.4 által vontatható fékezett tömeg 1 tonna, az 1.6 1,3 tonna. Ez nagyjából érzékelteti, hogy túl nagy különbség nincs a két különböző motorizációjú autó terhelhetősége között.
2019. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát azért az 34 lóerő. Több mint az egész trabant ereje.

Nem gondolnám hogy az 1.6 annyival többet enne amennyivel többet nyújt. Szerintem 1.6-ot vegyél.

2019. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valamelyikőtöknek van ilyen kocsija, vagy ehhez hasonló tömeggel és erővel rendelkező? Mert az nagyon érdekelne hogy ténylegesen bírja e az 1.4-es a 145-t autópályán huzamosabb ideig (mondjuk 2 órán át).

2019. márc. 9. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1.4-es van, sokszor gyengének érzem, szerintem jobb az 1.6-os, asszem 4-5 decivel fogyaszt csak többet, de biztos sokkal jobban megy. 1.4-es olyan, hogy nem gyorsul valami jól, hacsak nem 4 ezer vagy afölött váltasz, de miután eléri az utazósebességet, egész dinamikus. Autópályán még nem mentem, autóúton 130 körül szoktam, afölött már közel 4000-res fordulaton pörög, elég hangos, zenét jól fel kell tekerni:D De lehet vele hosszabb távon ennyivel menni, csak egy idő után nem olyan kellemes.
2019. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!