Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vagy pár éves használt?

Új autó vagy pár éves használt?

Figyelt kérdés
3 millió körül nézelődök , új autót érdemes venni garancia végett, illetve úgy tuti nincs átverés. Vagy esetlegesen egy kicsivel jobb autót ami 1-2 éves, viszont ott ki tudja mit csinált vele előző tulaj..
2019. márc. 9. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért egy 1-2-3 éves autónál még elég lekövethető a múltja, abba bele lehet vágni. Jó esetben még garanciális is.
2019. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
és még egy dolog. Sajnos a 3 millió pont az az összeg, amiért új autót csak elég gyengét kapsz, használtban viszont már igen jót.
2019. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

3 millió körül nincs nagyon új autó, maximum Dacia meg Lada. Esetleg valamivel többért kicsi városi autók (pl. Suzuki, Renault, Peugeot) de ezekből is a legalapabb modell, kb. nulla extrával.


Apámék is amúgy hasonló dilemmában voltak, végül egy Artic felszereltségű Dacia Logan-t vettek. (Még nem jött meg, szóval tapasztalatot nem tudok mondani, de mindenképp hazautazok majd hozzájuk, mert kíváncsi vagyok milyen egy új autó 3 millió alatt, átiratással és pár plusz extrával.)

2019. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dacia-t nézegettem én is, meg esetleg Suzuki-t , csak városban lenne használva. Nagyon ritkán országút kisebb utakra.
2019. márc. 9. 16:58
 5/11 Legális Technocol ***** válasza:

Mivel néhány évvel ezelőtt még pangott az újautó piac, nagyon szűkös a választék a pár éves használt autókból. Ez felnyomja az árakat, magyarán egyáltalán nem biztos, hogy jobban megéri most használt autót vásárolni - pedig normális körülmények között ez lenne a helyes válasz. Ma egy 5 éves Octaviának, Astrának vagy Focusnak ~2 millió forint körül kéne mennie a megszokott értékvesztési görbe mentén, de még mindig jó 0,5 millió forinttal e fölött vannak a normál állapotú darabok. Az is az új autók mellett szól, hogy az európai autókereslet szűkül, s az Ázsiából importáló cégek például a még úgy-ahogy növekvő kelet-európai piacon próbálják értékesíteni az áruikat. A vásárló van alkupozícióban - 10-15%-ot a legtöbb autó listaárából simán le lehet nyesni.

Viszont lehetőleg kerüljétek el azokat a márkákat akik mindig megpróbálnak kitérni a vevői garanciaigények elől (VW márkák, Ford, stb.) - e tekintetben az ázsiaiak szintén sokkal pedánsabbak, mint az európai gyártók. Ez nem jelenti azt, hogy tőlük ne lehetne vásárolni, csak nyugodtan tekints rá úgy, hogy gyakorlatilag főelem garancia nélkül veszel autót - fényezési hibákat meg apróságokat megcsinálják, de minden másra általában van egy jogi kiskapujuk, amit elővesznek, hogy ne kelljen elvégezni a javítást.

2019. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te azért most a magyar piacról beszélsz...Európa boldogabik felében azért nem pangott az autók eladása annyira. Sőt, az utóbbi pár évben már itthon sem. Sok autót flottában adtak el, azok is kikerülnek a piacra. A nagyobb baj, hogy ahogy írtuk, 3 millióért szinte nincs új autó. DE, egy tipp: el kell menni szalonokba, ahol esetleg készleten maradt még valami beragadt, de már kivezetett modell. Én is beleestem a hibába, osztom itt az észt, de a hahu-ra nem mentem: most megtettem: van Swift, Grande Punto akár jóval 3 m alatt. Én a Puntót javaslom. (Panda is akad)
2019. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha városi használat van főleg és nem fontos, hogy 2-nél több ember feltétlenül kényelmesen elférjen és nem is kell bazi nagy csomagtartó, akkor szerintem könnyű helyzetben vagy.

Toyota Yaris? Kia Rio? Mindkét márkára tudtommal 7 év garit adnak, ami szerintem elképesztően sok. Mondjuk arról nem tudok, hogy mennyire könnyű náluk érvényesíteni a jogaidat (Legális Technocol említette, hogy nem mindig egyszerű).

2019. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Újat vegyél.
2019. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérj újra ajánlatokat. Komolyan. Azt hasonlitsd a használt árakhoz és dönts.
2019. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3ért elég fapados autót lehet 0 km-el venni. Ha nézel jobb, felszereltebb autót pár évest, és hagysz rá mondjuk 10%-ot akkor jobban jársz.
2019. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!