Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használt autót vegyek...

Milyen használt autót vegyek első autónak 2,5-3, 0 millió forintig?

Figyelt kérdés

Új autót nem szeretnék ennyiből venni mert csak nagyon alapot kapnék.

Az autót naponta körülbelül 90km-re(főút+város) használnám ingázásra.

Ilyen használat mellet a benzines autó vagy a dízel éri meg jobban?

Fontos lenne még, hogy megbízható legyen ne kelljen hetente szervizbe járni vele, illetve hogyha megnyomom a gázt akkor azért menjen.

Köszi a válaszokat 21/F



2019. márc. 5. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem tökmindegy hogy hany eves vagy az auto szempontjából?
2019. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem egy 10 éves audit vennék ennyiért. Hamarabb vennék valami 3-4 éves opelt. Nem vagyok teljesen otthon az árakba és típusokba. De egy 3-4 éves benzines autó tudja majdnem azt a fogyasztást hozni mint egy 10-12 éves dízel. Szóval valami újabb benzinest vennék szerintem. Bár a 90 km már nem olyan kevés naponta. Ez 21.000 km ha csak erre használod, de ez mellett még gondolom néha elmennél ide oda amoda, belemegy a 25 ezer akkor évente. Hát nekem egy benzines G astrám van. 10 éves, 1.4-es. ha odalépek neki akkor nem annyira megy, de legalább még télen is 6.5 alatt marad a fogyasztásom. Nyáron meg 5.5-6 között. Évi 20 ezret megyek vele, jelenleg nem cserélném le dízelre ennyi km miatt, egy 90 lovas dízel ami kb így megy mint ez az kb 1 literrel eszik kevesebbet.

Szerintem egy benzines astra J vagy esetleg már astra K is kijöhet a pénzből.

Vagy vehetsz egy 10 éves audi a4-et b7 et 3.0-es dízel motorral. Az megy rendesen, fogyasztása is kijön 7 literből, viszont ráköltheted a gatyád.

2019. márc. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Olyan VAG 2.0CRTDI dízel, ami neked tetszik. Golf-tól Scirocco-n át Octavia-ig, ami a te igényeidnek megfelel
2019. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy csak alapot kapsz. Az új Dacia Logan alapáron 2 millió, abba még bőven pakolhatsz extrákat, és még mindig a pénzednél vagy. Ráadásul a főút + város kombóra tökéletesen megfelel. Oda nem kell erőgép. Nekem is kombi Daciám van, és még a pályán se kell aggódnom a tempó miatt.

Sokan lenézik, pedig nagyon jó autó. Menj el egy tesztvezetésre, próbáld ki.

2019. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 Nem kell a gatyádat is rákölteni az Audira, ez baromság. Egyszer cserélsz porlasztókat, vezérlést, kuplungot, lendkereket és utána lazán elmegy megint 200 ezer km-t.
2019. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös. Igen amit felsoeoltál az bőven 1 milió felett van. Az autó használt ára 2 milió forint. Kicseréled a 6 pd elemet aminek darabja 160 ezer forint. Az munkaköotséggel már 1 milió lenne. Turbó 200 ezer, kettőstömegű 200 ezer. Magasnyomású 200 ezer. Már akár tarthatunk szerelő költségekkel 1.8 miliónál. Rakjunk rá akkor már új fékeket is mert 200 ezer km alatt azt is megeszi 2-szer ha nem 3-szor. Pár futómű elem mert 200 ezer alatt ott is tönkre megy pár dolog egyszer ha nem kétszer. És már rá is költöttük az autóra azt amennyiért vettük. És ez csak szervíz volt, nem meghibásodás 😁 persze most mondhatod hogy futómű meg ilyesmik az minden autónál van. Csak nem mindegy hogy mennyi köktséghez még mennyi jön hozzá. Szóval ráköltöttük a 2 miliót. Most már ha elakarnám adni azt az autót amit 2 milióért vettem najd ráköltöttem még 2 miliót, most már eltudom adni 2.3 milióért 😁😁😁
2019. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 os vagyok. Ja és már én is kezdek úgy gondolkodni hogy jobban megéri egy dacia 2 milióé. Pár extrát még belealkudik az ember meg ráfizet kicsit. 2.5 milióé megveszi. Hajtja 8-10 éves koráig. Mikor elkezdenek előjönni a kisebb bajai akkor meg eladja 1 milióért. És belehajtott 200 ezer kmt úgy hogy csak olajat cserélt meg esetleg vezérlést, gyertyát. Azt ennyi. Eladja 800 ezeré 8 évesen azt vesz egy újat amivel megint nincs baj sokáig. Sokan mások is így gondolkoznak pl akik megveszik az audit újonnan. Hajtja 10 éves koráig, ő már kezdi rajta érezni hogy nem az igazi, hamarisan sokat kell rá költeni ezért eladja vesz egy újat. Csak hát neki sok pénze van ő audit tud venni újonnan mi megy dácsiát. Ő bukott az audin 10 miliót 10 év alatt. Mi bukunk másfél miliót a dácsian 10 év alatt.
2019. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Be lehet mondani hasra számokat javításokat illetően, aztán a végösszeg meg duplája lesz a valóságnak...


Azt pedig nem szabad elfelejteni, hogy nem mindenki egy sótlan, semmi Dacia-ban 75 lóerővel a segge alatt akar autózni. Hanem valami többre vágyik.

2019. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 kár, hogy az A4 b7 3.0 V6 nem pd 😘 Amúgy 700-ból megúsztam azt amit leírtam.
2019. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!