Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet jogosít...

Hány éves kortól lehet jogosítványom 125 ös motorra vagy 50 esre. Úgy kellene hogy a határon átudjak menni vele?

Figyelt kérdés

2019. márc. 10. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

AM (50 cm3) 14 éves kortól

A1 (125 cm3) 16 éves kortól

2019. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha 14 évesen lerakom az AM-et akkor a határon ha jól tudom nem engednek át vele és a külföldi rendőrök sem fogadják el.
2019. márc. 10. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
azt fontos megemlíteni hogy am 13+1/2 éves kortól lehet kezdeni a1 pedig 15+1/2 éves kortól, a 14 és a 16 év az a forgalmi vizsgához szükséges kor ez a legvége ha sikerül 1 hét és kiküldik a jogsit. szóval ha lerakod az am kategóriát nem vezethetsz motorkerékpárt csak segédmotort, a kettő között nincs különbség így paraszt ésszel de a tövénybe van, amíg van egy motorod legálisan segédmotoros papirokkal addig az az, amint rendszámot csináltatsz rá a motor ugyan az marad viszont akkor már motorkerékpárnak számít amivel kimehetsz külföldre (segédmotorral nem) viszont ahhoz hogy azt vezesd akárhogy 50ccm van rajt rendszám szóval az már motorkerékpár ahhoz pedig a1 jogosítvány kell, persze megpróbálhatsz kimenni segédmotorral én is kimentem még 2 éve ausztriába szerencsére meg nem büntettek csak vissza küldtek
2019. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!