Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonságosabbak az SUV-k?

Biztonságosabbak az SUV-k?

Figyelt kérdés

Ezt állítják, akartam is egy X5-öst venni 2 éve, viszont pont előtte történt az utcánktól 50m-re, hogy jött egy X5-ös, és egy ford Ka vagy valami hasonló szörnyeteg nem adta meg az elsőbbséget, és kidugta az orrát. A BMW fejtetőn végezte 20-30m-rel arrébb. A kicsin alig látszott valami.

Persze kombi mellett döntöttem ezután. Meglátásom szerint ey sedan vagy kombi max elkotorta volna a másikat, és nem szalad fel rá. Általánosságban melyik a bitonságosabb?



#baleset #SUV #balfácánok
2019. márc. 12. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

SUV könnyen borul, ezt még a hülye is tudja. :)


Viszont frontális ütközésnél egyértelműen a legjobb.

2019. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezt mivel érik el, hogy ütközésnél jobb a sedannál? Mert az ember érzésre pont fordítva gondolná.
2019. márc. 12. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb, nehezebb, több benne az anyag, jobban el is férnek az esetleges biztonsági pluszok benne.
2019. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Adott esetben egy fejreállás biztonságosabb mert az utas nem sérül, ha be van kötve, és a mozgási energia is fokozatosan nyelődik el. Ilyen szempontból pont nem előnyös egy azonos méretű autó aminél össze gyűrődik a kaszni aztán vághatják ki az utasokat meg amputálhatják a lábát.


Dávid is legyőzte Góliátot. Ettől függetlenül az esetek 90%-ban a nagyobb fog nyerni.

2019. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Durva példának gondolj kamionra pl. Meg egy személyautóra. Kamionnak nagy a tömege, kamion nem fog olyan hirtelen lassulni egy ütközésnél. És a túléléshez pont az kell hogy ne 0.1 mp alatt állj meg 100-ról nullára.

Személy autótól erősebb a suv.

2019. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Emiatt nem vettél SUV-ot? A te példádban valami más történt, az az X5 nem a Ford Ka-tól borult fel, hanem valami hihetetlen durva kormánymozdulat kellett hozzá szerintem.
2019. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem csak emiatt nem vettem. A terepjárókat jobban kedvelem, de minek. Itt ahol földút van, oda úgyis tilos behajtani. (ez németország)

A hely miatt viszont jó lett volna egy nagy, de a tipikus SUV-k nem jönnek be, kompromisszum lett volna az X5, vagy X3, de mindt mondtam, csak olyan ímmel ámmal. A kombi meg jobban hasonlít vezetési érzésre a megszokott limuzinhoz. Így kombi lett.


Az lehet hogy félre is rántotta, de látszott a kicsin, hogy megnyomta az elejét, de inkább felszaladt, és nem roncsolta.

2019. márc. 12. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos az esetek többségében azok. Mondjuk én betiltanám az osszeset biztonsági okokból.
2019. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg azért borult fel, mert elrántotta a sofőr a kormányt, és nem pedig azért mert ráment a kis hangya-autó orrára félig.

Biztonságosabbak, több benne az anyag. Viszont szem előtt kell tartani, hogy könnyebben borul, de nem annyival, hogy ez miatt ne érné meg venni egyet.

2019. márc. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!