Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SDi motoron kívül van még jó...

SDi motoron kívül van még jó hírben álló szívó dízel?

Figyelt kérdés
Városba szeretnék dízelt, sokallom a mostani szívó benzinesek fogyasztását, ha tudnék faragni 3 litert büszke lennék. Viszont mindig csak a SDi motorok köszönnek, félek, hogy okkal és csak ők a jó szívó dezsők, igaz ez ?
2019. márc. 12. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerencsére a többi szívódízel már kihalt. Azt ugye tudod, hogy a dízelmotor a turbó nélkül befejezetlennek számít? A turbó a lelke, anélkül semmit sem ér, a SDI motor is olyan, mint valami haldokló motor.
2019. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, de városba nem nagyon kell a turbó, meg csak macera, megvárod még lehűl, pörgeted, hogy ne legyen koszos..
2019. márc. 12. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Biztos. 2000ben vettem egy sdi motorosat 145e kmel adtam el. Volt adagoló csere és kéken füstölt ennyi km után.


De biztos jó. Most van egy PD sdi az még annyit eszik mint egy benzines 9 literrel rohangalok el vele. 123e km meg hibátlan, csak alapjarat nincs de az minek.

2019. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Van még jó: 1.5 szívódízel Peugeot/Citroen vagy 1.9 ugyanez.
2019. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a turbókkal volt/van a baj, hanem a mindenféle üzemanyagrendszerrel, kiszedhetetlen, horror árú porlasztókkal.

Vegyél egy cdti opelt, vagy egy hdi motoros franciát, azok jók.

2019. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

PSA 1.5 és 1.9-ek valóban jó szívók.


Vagy meg kell tanulni vezetni. Meg városban a dízel kb sose fog bemelegedni, de amire igen, olyan távolságra már jó a turbós is.

2019. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha tojásokat teszek a gázpedál alá , kímélem, akkor 8.5 litert eszik ha megyek mint ahogy kell, illik taposva az amúgy hideg motort ( nem 4 ezerig pörgetve ) akkor meg 9 liter a fogyasztás, ez sok. De a vége úgy is az lesz, hogy belevágok egy elektromos benzinesbe... csak az nem térül meg 1 év alatt.


Köszi a tippeket. :)

2019. márc. 12. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Valaki világosítson már fel, hogy miért nem melegednek fel az "új" dízelek a városban? :)


Nekem van egy őskövület előkamrás 2,5-es szívódízel mercim és nincs gond a melegedéssel városban sem...

Bár ritkán megyek be vele pestre mert féltem, de télen is amikor jöttem haza 1 nap korházban fekvés után a városmajoriról akkor mire leértem a délihez már vígan 80fokos volt a víz (oké tudom az olaj még nem ennyi)

Aztán még pár km és meg is lett a 88 üzemi előírt.


Szóval a modernebb dízelek mások? lassabban melegednek vagy mi? :)


Eddig csak 1 modern dízelt vezettem de abban nem volt vízhőmérséklet mutató.

2019. márc. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Városban egy dízel sem fog keveset enni, pláne egy öreg szívódízel ami be sem melegedik így sosem rendesne.
2019. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 D. Brasco ***** válasza:
Fiatnak is van 1.9szivodéje pl a 2-es puntoban.....
2019. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!